Łazy: odzyskano 213 kg skradzionego złomu

Łazy: odzyskano 213 kg skradzionego złomu

20 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Funkcjonariusze Grupy Operacyjno-Interwencyjnej z Komendy Regionalnej Straży Ochrony Kolei w Częstochowie wspólnie z funkcjonariuszami z Posterunku SOK w Zawierciu ujęli pięciu  sprawców kradzieży złomu z pociągów towarowych.

Fot. Arch. SOK

Do schwytania sprawców doszło wczoraj w stacji Łazy. O godz. 11.00 trzej mężczyźni usiłowali wywieźć samochodem osobowym marki Ford Mondeo skradziony złom z pociągu towarowego nr 443249 rel. Tarnowskie Góry - Łazy. Na przeszkodzie stanęła jednak Straż Ochrony Kolei. Odzyskane minie zostało przekazane odprawie stacji Łazy. Wobec złodziei, mieszkańców Zawiercia, Komenda Regionalna SOK w Częstochowie sporządzi wniosek o ukaranie do Sądu Rejonowego w Zawierciu.

Kilka godzin później, w tym samym rejonie, po raz drugi funkcjonariusze SOK podczas patrolu okolic posterunku nr 2, ujęli dwóch kolejnych sprawców, którzy próbowali ukraść 86 kg złomu z wagonu wchodzącego w skład pociągu nr 99171 relacji Tarnowskie Góry- Łazy. Odzyskane mienie przekazano odprawie stacji Łazy a sprawców przekazano Policji, która prowadzi dalsze czynności w sprawie.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pojazdy 31WE Impuls już w Legnicy Pojazdy 31WE Impuls już w Legnicy
Następny artykuł Kasprzak: FRACHT 2013 to jedno z najważniejszych wydarzeń Kasprzak: FRACHT 2013 to jedno z najważniejszych wydarzeń