Złodzieje podszyli się pod pracowników PKP

Złodzieje podszyli się pod pracowników PKP

21 lutego 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Lubelscy funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei i Policji ujęli na gorącym uczynku trzech sprawców kradzieży blachy, który służyła jako zadaszenie budynku przeznaczonego dla psów służbowych SOK.

Fot. Arch. SOK

Do schwytania sprawców doszło wczoraj. O godz. 14.40 funkcjonariusze Grupy Operacyjno -Interwencyjnej z Komendy Regionalnej SOK w Lublinie wspólnie z funkcjonariuszami Policji z VI KP Lublin na szlaku Lublin - Lublin Północny złapali złodziei na kradzieży 8 arkuszy blachy trapezowej o wymiarach 6,3 m x 0,88 m, 2 arkuszy 2,2 m x 0,88 m, 2 arkuszy 4,2 m x 0,88 m - razem 12 arkuszy. Ponadto na miejscu zabezpieczono 4 wywietrzniki o długości 4 m, 3 daszki do wywietrzników, wszystko z blachy ocynkowanej. Wymienione elementy zostały zdemontowane z dachu budynku po byłym miejscu dla psów służbowych SOK i załadowane na samochód Mercedes.

Ujęci mężczyźni dokonywali kradzieży w ubraniach podobnych do ubrań pracowników PKP, co zostało nagrane przez funkcjonariuszy SOK na służbowy aparat fotograficzny. Złodziei, mieszkańców Lublina przekazano Policji wraz z nośnikiem video z zapisem z kradzieży. Wartość strat na rzecz NZ Lublin zostanie podane po wycenie, w późniejszym terminie.

Odzyskane elementy pokrycia dachowego do czasu odebrania przez Zakład Nieruchomości Lublin zostały zabezpieczone na terenie IOK Lublin.