Z PKP IC na Europejski Kongres Gospodarczy

Z PKP IC na Europejski Kongres Gospodarczy

06 maja 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Europejski Kongres Gospodarczy to najważniejsza impreza gospodarcza Europy Centralnej. Na piątą edycję, która odbędzie się w Katowicach, w dniach 13-15 maja, najlepiej wybrać się pociągiem, z oficjalnym przewoźnikiem – PKP Intercity.

Fot. Kuba Batorowicz

Na kongres zjeżdżają się przedstawiciele świata polityki, biznesu, nauki i ekonomii. W debatach poświęconych tematyce transportu nie zabraknie również przedstawiciela PKP Intercity. Janusz Malinowski, prezes zarządu spółki, będzie jednym z uczestników dyskusji „Inwestycje w infrastrukturę transportową w Polsce i ich finansowanie”. Wśród kwestii,  jakie zostaną poruszone jest m.in. określenie priorytetowych celów związanych z modernizacją szlaków kolejowych, wizja infrastruktury transportowej w Polsce w 2020 roku, wymiana doświadczeń z przedsięwzięć realizowanych w poprzednich latach oraz analiza możliwości adaptacji najlepszych rozwiązań stosowanych w krajach Europy. Szef PKP Intercity weźmie także udział w panelu poświęconym zintegrowanemu systemowi transportu w aglomeracjach.

Europejski Kongres Gospodarczy jest trzydniowym cyklem debat i spotkań z udziałem sześciu tysięcy gości z kraju i z zagranicy. W blisko stu sesjach bierze udział kilkuset panelistów. Uczestnikami Europejskiego Kongresu Gospodarczego są m.in. unijni komisarze oraz reprezentanci rządów państw europejskich. Tematyka sesji, debat i spotkań obejmuje najbardziej istotne kwestie dla rozwoju gospodarczego i społecznego Europy. Wiodące nurty tematyczne tegorocznej edycji Europejskiego Kongresu Gospodarczego to: wzrost gospodarczy, przyszłość strefy euro, globalizacja, polityka energetyczno-klimatyczna i rola Europy Centralnej.

Dogodne połączenia z Katowicami zapewniają pociągi spółki PKP Intercity, która została oficjalnym przewoźnikiem Europejskiego Kongresu Gospodarczego. Do stolicy Górnego Śląska można dojechać m.in. z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Poznania i Trójmiasta. Przykładowo, podróż na trasie Warszawa - Katowice trwa poniżej trzech godzin, a komfortowe warunki, np. aby przygotować się do ważnego spotkania, zapewniają pociągi kategorii Express, Express Intercity oraz EuroCity.