W Zakopanem o zintegrowanym transporcie publicznym

W Zakopanem o zintegrowanym transporcie publicznym

25 października 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Właśnie się zakończyła konferencja „Zintegrowany transport publiczny w obsłudze miast i regionów”, która odbywała się od środy w Zakopanem. Przedstawiciele zarządców komunikacji miejskiej, uczelni i firm dyskutowali podczas niej o sposobach usprawnienia transportu publicznego w różnych regionach Polski.

Fot. Kuba Gułajewski

Konferencja została podzielona na trzy oddzielne sesje. Podczas pierwszej referenci przedstawili politykę transportową w odniesieniu do publicznego transportu zbiorowego. Prof. Juliusz Engelhardt opisał politykę usamorządowienia kolei regionalnych w Polsce. W trakcie swojego wystąpienia przypomniał jak przebiegał ten proces. Natomiast Tadeusz Bartosiński z warszawskiego Urzędu Miasta przedstawił jak wyglądają przygotowania do wdrażania funduszy unijnych w najbliższej perspektywie.

Druga sesja poświęcona była uwarunkowaniom prawnymi finansowania komunikacji zbiorowej. Marcin Wołek z Uniwersytetu Gdańskiego opowiedział o perspektywach funkcjonowania regionalnych przewozów kolejowych w Polsce. Natomiast dr Andrzej Żurkowski, dyrektor Instytutu Kolejnictwa przedstawił jak wykorzystywane są kolejowe tory badawcze w różnych miejscach świata.

Tematem trzeciej sesji był transport publiczny w teorii i praktyce. Marek Bauer i Andrzej Szarata z Politechniki Krakowskiej pokazali jak można wykorzystać technologię GPS przy określaniu lokalizacji przystanków tramwajowych na projektowanych liniach. Natomiast Stanisław Cieślakowski wystąpił z ciekawym referatem opisującym formę mobilności jaką jest ruch pieszy.

Konferencja „Zintegrowany transport publiczny w obsłudze miast i regionów” odbyła się w Zakopanem w dniach 23 – 25 października 2013 r. Wydawca „Kuriera Kolejowego” spółka KOW media&marketing była partnerem medialnym tego wydarzenia.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Grupa nastolatków obrzuciła kamieniami pociągi Grupa nastolatków obrzuciła kamieniami pociągi
Następny artykuł Warszawa: praca POP-ów od 1 do 3 listopada Warszawa: praca POP-ów od 1 do 3 listopada