Skradziony kabel srk odnaleziony w skupie złomu

Skradziony kabel srk odnaleziony w skupie złomu

17 listopada 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

  Podczas kontroli punktu skupu złomu odnaleziono 40 m kabla. Najprawdopodobniej został on skradziony z terenów kolejowych. Został znaleziony przez funkcjonariuszy SOK.

Fot. SOK

W dniu 15 listopada 2013 roku o godzinie 9.40 funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei z Komendy Regionalnej w Iławie podczas kontroli jednego z punktów skupu złomu w Iławie znaleźli 40 m kabla służącego do sterowania ruchem kolejowym z zawartością 24x1 żył miedzianych. Powiadomiono naczelnika Sekcji Eksploatacji w Iławie, który na miejsce skierował montera automatyki. Po przybyciu przedstawiciel Sekcji Eksploatacji potwierdził, że kabel służył do zasilania semaforów i tarcz.
Ze wstępnych ustaleń wynika, że kabel może pochodzić z odcinka Iława Główna – Prabuty (modernizowana linia nr 9). W toku prowadzonych czynności okazało się, że pracownik punktu skupu złomu nie dopełnił obowiązku rejestracji danych osób sprzedających złom. Powiadomiono Komendę Powiatową Policji w Iławie, której funkcjonariusze prowadzą dalsze czynności w sprawie. Odzyskany kabel przekazano monterowi Sekcji Eksploatacji w Iławie.