T-Mobile i PKP IC uruchomią płatną rozrywkę

T-Mobile i PKP IC uruchomią płatną rozrywkę

17 grudnia 2013 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Spóła T-Mobile Polska wygrała postępowanie przetargowe PKP Intercity na zapewnienie Internetu i multimediów dla pasażerów pociągów.

Fot. Adam Brzozowski

Postępowanie przetargowe w trybie negocjacji na zapewnienie Internetu i e-rozrywki toczyło się od wiosny tego roku. 12 grudnia PKP Intercity poinformowało, że wyłonionym wykonawcą systemu jest T-Mobile Polska. Operator telekomunikacyjny ma uruchomić w pociągach kursujących po wybranych trasach krajowych i zagranicznych Internet, a także portal multimedialny, w którym pasażerowie znajdą gry, filmy (40), seriale (15) oraz bajki (10), do obejrzenia na własnym sprzęcie (komputer, tablet lub smartfon). Dostęp do sieciowych atrakcji będzie bezpłatny tylko w okresie testowym. Docelowo będzie płatny, a wielkość opłat określi T-Mobile.

- My będziemy świadczyć przewozy pasażerów, a za usługi sieciowe będzie odpowiadał nasz partner. Ceny usług mobilnych będą zależały od operatora telekomunikacyjnego – informuje Zuzanna Szopowska, rzecznik PKP Intercity.

Przewoźnik nie będzie ponosił kosztów wprowadzenia i utrzymania usług telekomunikacyjnych. Umowa z T-Mobile, do której zawarcia ma dojść w styczniu, będzie rozliczana w barterze. T-Mobile zainstaluje sprzęt i uruchomi e-rozrywkę, a PKP Intercity dodatkowo udostępni firmie telekomunikacyjnej powierzchnię reklamową na pokładzie pociągów.

Internet pojawi się w 270 wagonach po 9 miesiącach od podpisania przez spółki umowy.

Mapa połączeń, w których będą wagony z WiFi: