Bieńkowska: pieniądze z E30 zasilą inne projekty

Bieńkowska: pieniądze z E30 zasilą inne projekty

17 lutego 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Wicepremier, minister infrastruktury i rozwoju potwierdziła dziś w Katowicach, że modernizacja linii E30 na odcinku Katowice – Kraków nie zakończy się w 2015 r. Dodała, że fundusze na ten cel zostaną wykorzystane na inne projekty w transporcie szynowym.

Fot. Arch. MIR

W weekend przytoczyliśmy opinie członków Prawa i Sprawiedliwości, którzy ostrzegli, że Polska straci miliard złotych dotacji na modernizację linii kolejowej E30 na odcinku z Katowic do Krakowa. Inwestycja ma kilkuletnie opóźnienie i nie ma szans na to, aby zakończyła się w 2015 r. Modernizację najwcześniej uda się wykonać w 2017 r.

Dziś o możliwej utracie funduszy UE napisał „Dziennik Polski”. Dziennikarze z Katowic mieli późnej okazję zapytać minister Elżbietę Bieńkowską o komentarz do tej sprawy. W serwisie „Dziennika Zachodniego” czytamy wypowiedź wicepremier, która podkreśliła, że pieniądze przeznaczone na śląski odcinek linii E30 nie przepadną . „Wykorzystamy je na projekty związane z czystym transportem kolejowym i szynowym” – mówiła Bieńkowska.

Minister infrastruktury dodała, że linia łącząca stolice Górnego Śląska i Małopolski zostanie wyremontowana z funduszy z nowej perspektywy budżetowej UE na lata 2014-2020.