Grupa PKP gotowa na powroty z wakacji

Grupa PKP gotowa na powroty z wakacji

29 sierpnia 2014 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Dodatkowe pociągi, mobilni informatorzy, zwiększone patrole funkcjonariuszy SOK i specjalne zespoły do usuwania awarii – to tylko niektóre z działań podejmowanych przez spółki Grupy PKP w związku z zakończeniem wakacji.

Fot. Przemysław Szkatuła

Aby zapewnić podróżnym komfortowy powrót z wakacji, w ostatni weekend sierpnia PKP Intercity uruchomi dodatkowe połączenia. Na pasażerów będzie czekało ponad 11 tys. dodatkowych miejsc, zwłaszcza w pociągach kursujących z północy na południe kraju oraz jadących do Warszawy.

Informacja dla podróżnych

W najbliższy weekend na największych stacjach kolejowych, poza standardowymi punktami informacyjnymi, będzie dyżurować 100 informatorów mobilnych. Z ich pomocy będą mogli skorzystać m.in. pasażerowie podróżujący z Krakowa, Warszawy, Poznania czy Wrocławia. Mobilne wsparcie pojawi się również w wakacyjnych kurortach nad morzem (Międzyzdroje, Kołobrzeg, Jastarnia, Hel i Władysławowo) oraz w górach (Zakopane). Pomocą, na 8 największych dworcach kolejowych w kraju, służyć będą również pracownicy Nowych Biur Dworca.

Dodatkowe wsparcie

Na ważniejszych stacjach w gotowości będzie także 176 zespołów szybkiego usuwania awarii szyn, rozjazdów i urządzeń automatyki kolejowej. W dyspozycji jest ponadto 79 pociągów przeznaczonych do napraw sieci trakcyjnej oraz 4 lokomotywy osłonowe (na stacjach Warszawa Wschodnia, Tczew, Idzikowice i Tarnów).

W przypadku ewentualnych opóźnień, podróżni będą mogli liczyć na wsparcie drużyn konduktorskich i pracowników dworców. W sytuacji opóźnienia składu powyżej 30 minut, pasażerowie otrzymają darmowe napoje. Aktualną sytuację na torach kontrolować będzie również Centrum Wsparcia Klienta.

Ostatnie dni wakacji oznaczają również zwiększony ruch pasażerski na dworcach. W tym okresie służbę pełnić będzie ponad 1600 funkcjonariuszy SOK, wspieranych przez ok. 120 przedstawicieli innych służb mundurowych. Dodatkowe patrole pojawią się również w 500 pociągach pasażerskich oraz na ponad 900 stacjach, dworcach i przystankach osobowych. Działać będzie także całodobowy numer alarmowy SOK (22) 47 40 000.

Zmiana rozkładu jazdy

Koniec wakacji zbiega się z wprowadzaną 1 września korektą rozkładu jazdy. Kolejna zmiana w rozkładzie wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac na torach.