PR: ceny biletów na Podkarpaciu mocno w dół

PR: ceny biletów na Podkarpaciu mocno w dół

25 lutego 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Od 1 marca pasażerowie korzystający z pociągów Przewozów Regionalnych na Podkarpaciu będą płacili za bilety nawet do 68 proc. mniej. Nowa „Taryfa Podkarpacka” będzie obowiązywała na wszystkich trasach w regionie.

Fot. UMWP

Od 1 marca 2015 r. na wszystkich trasach kolejowych w województwie podkarpackim będzie obowiązywał promocyjny cennik biletów – „Taryfa Podkarpacka”. Dzięki wprowadzeniu nowej taryfy Przewozy Regionalne starają się jeszcze skuteczniej konkurować z przewoźnikami drogowymi, na czym skorzystają mieszkańcy regionu: obecni klienci i osoby, które dotychczas nie korzystały z usług PR. Podkarpacie jest pierwszym regionem, w którym Przewozy Regionalne wprowadzają zupełnie nowy, będący odpowiedzią na potrzeby mieszkańców województwa i organizatora połączeń kolejowych cennik biletów.

Na nowej ofercie najbardziej skorzystają pasażerowie przemieszczający się na najkrótszych trasach. Przykładowo bilet na trasę liczącą do 9 km będzie kosztował tylko 1,50 zł (dotychczas 4,4 zł), a bilet miesięczny do 10 km, jedynie 50 zł (dotychczas 99 zł). Najbardziej stanieją bilety jednorazowe na odległość 11 km – aż o 68 proc. Uczniowie, studenci oraz wszyscy inni pasażerowie, którym przysługują ulgi ustawowe, będą płacili za bilety jeszcze mniej. Na przykład za podróż z Rzeszowa do Łańcuta student zapłaci 1,47 zł, do Głogowa Małopolskiego 93 grosze, a do Rogoźnicy 74 grosze.

„Taryfa Podkarpacka” obejmie swoim zasięgiem całe województwo, czyli wszystkie trasy lokalne. Stacjami granicznymi obowiązywania oferty będą: Wałki (w kierunku Tarnowa i Krakowa) i Zaklików (na trasie do Lublina). Z kolei pasażerowie podróżujący w dalszych relacjach, np. z Rzeszowa do Lublina, w dalszym ciągu będą mogli korzystać z pozostałych promocji, takich jak „Połączenie w Dobrej Cenie”. Bilety w nowej taryfie będą dostępne we wszystkich kanałach sprzedaży: w kasach biletowych, w automatach, u konduktorów, w aplikacji mobilnej CallPay Kolej oraz na stronie internetowej biletyregionalne.pl.

Wraz z obniżką cen biletów wzrośnie także komfort podróżowania. Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego przekazał już Przewozom Regionalnym 11 nowoczesnych autobusów szynowych oraz 5 nowych pociągów elektrycznych, które kursują na wszystkich trasach regionu. Pojazdy te wyposażone są w klimatyzację, Wi-Fi, automaty biletowe, system informacji audiowizualnej oraz udogodnienia dla rowerzystów i osób niepełnosprawnych. Niebawem do grona nowoczesnych pojazdów dołączy kolejny pociąg elektryczny, który będzie kursował na trasie Rzeszów – Kraków.

Przykładowe ceny biletów w nowej taryfie są dostępne na stronie Przewozów Regionalnych.