Szybciej z Radomia do Warszawy w 2020 r.?

Szybciej z Radomia do Warszawy w 2020 r.?

18 marca 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Według słów Jacka Kozłowskiego, wojewody mazowieckiego, bezpiecznym terminem w zakresie modernizacji linii kolejowej z Radomia do Warszawy jest rok 2020. Dopóki jednak nie będzie podpisanych umów z wykonawcami, nie można zagwarantować, że pociągi wreszcie przyspieszą na tej trasie. 

Szybciej z Radomia do Warszawy w 2020 r.?
Fot. Marek Miłkowski

Wojewoda mazowiecki w miniony poniedziałek wizytował w Radomiu. Na spotkaniu  z samorządowcami poruszono m.in. tematykę rozwoju infrastruktury w regionie. Jacek Kozłowski zapytany o realny termin zakończenia prac modernizacyjnych na linii kolejowej Radom-Warszawa odpowiedział, że bezpiecznym terminem wydaje się rok 2020, choć podkreślał jednocześnie, że jest to termin roboczy. O ostatecznej dacie można będzie mówić dopiero wtedy, gdy zostaną podpisane wszystkie umowy z wykonawcami.

Na szybką kolej do Warszawy Radomianie czekają już od wielu lat. Częste opóźnienia składów spowodawane awariami infrastruktury utrudniają życie wielu mieszkańcom Radomia i okolic, którzy dojeżdżają codziennie koleją do pracy do stolicy. Dziś pociągi Kolei Mazowieckich pokonują trasę przez Warkę w grubo ponad dwie godziny, z kolei pociągi spółki PKP Intercity ze względu na fatalny stan infrastruktury na tej linii, kursują drogą okrężną przez Dęblin.  

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Związkowcy piszą do premier w sprawie PKP Cargo Związkowcy piszą do premier w sprawie PKP Cargo
Następny artykuł Związki zapowiadają strajk przed PKP S.A. Związki zapowiadają strajk przed PKP S.A.