Komunikacją szynową na finał Ligi Europejskiej

Komunikacją szynową na finał Ligi Europejskiej

21 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

27 maja 2015 r. na Stadionie Narodowym odbędzie się Finał Ligi Europejskiej. Najwygodniej na mecz będzie można dojechać drugą linią metra, pociągami SKM i KM oraz tramwajami kursującymi mostem Poniatowskiego.

Fot. ZTM Warszawa

Osoby posiadające bilet na mecz lub akredytację UEFA oraz wolontariusze będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów stołeczną komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM, pociągi KM) na obszarze 1. strefy biletowej.

Uprawnienia będą obowiązywały:

  • osoby posiadające bilet na mecz, na podstawie imiennego biletu na mecz – od 27 maja 2015 r., od godziny 6.00 do 28 maja 2015 r., do godziny 12.00
  • osoby posiadające akredytację UEFA, na podstawie akredytacji ze zdjęciem – od 26 maja 2015 r., od godziny 6.00 do 28 maja 2015 r., do godziny 23.59
  • wolontariuszy, na podstawie identyfikatora ze zdjęciem wydanego przez UEFA – od 20 maja 2015 r., od godziny 6.00 do 28 maja 2015 r., do godziny 23.59.

W tym czasie – w celu umożliwienia dostania się na perony metra – będą otwarte przejścia awaryjne i bramki bagażowe oraz będzie możliwość pobrania bezpłatnych wejściówek otwierających bramki wejściowe. 

Komunikacją na mecz

Aby dojechać do Stadionu Narodowego, najlepiej wybrać metro, pociąg SKM i KM lub tramwaje. Do rozpoczęcia meczu zostanie utrzymana 3-minutowa częstotliwość kursowania metra na linii M2 i 5-minutowa na linii M1. Pociągi SKM i KM z centrum Warszawy (stacja Warszawa Śródmieście) będą kursowały średnio co kilka minut.

Po meczu

Po zakończeniu meczu (godzina jest uzależniona od przebiegu spotkania) najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drugiej linii metra oraz pociągów SKM i KM. W przypadku metra na linii M2 pociągi będą kursowały co 3 minuty, a na linii M1 – co 5 minut.

Pociągi SKM i KM w kierunku centrum Warszawy będą odjeżdżać ze stacji Warszawa Stadion (peron 2) po zakończeniu spotkania i ceremonii dekoracji co ok. 5 minut. Rozkład jazdy pociągów zostanie dostosowany do potrzeb odwozu kibiców ze Stadionu Narodowego – obecny układ połączeń zostanie uzupełniony dodatkowymi pociągami, a dla wybranych pociągów zostaną zmienione godziny kursowania.