Komunikacją szynową na finał Ligi Europejskiej

Komunikacją szynową na finał Ligi Europejskiej

21 maja 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

27 maja 2015 r. na Stadionie Narodowym odbędzie się Finał Ligi Europejskiej. Najwygodniej na mecz będzie można dojechać drugą linią metra, pociągami SKM i KM oraz tramwajami kursującymi mostem Poniatowskiego.

Fot. ZTM Warszawa

Osoby posiadające bilet na mecz lub akredytację UEFA oraz wolontariusze będą mogli korzystać z bezpłatnych przejazdów stołeczną komunikacją miejską (autobusy, tramwaje, metro, pociągi SKM, pociągi KM) na obszarze 1. strefy biletowej.

Uprawnienia będą obowiązywały:

  • osoby posiadające bilet na mecz, na podstawie imiennego biletu na mecz – od 27 maja 2015 r., od godziny 6.00 do 28 maja 2015 r., do godziny 12.00
  • osoby posiadające akredytację UEFA, na podstawie akredytacji ze zdjęciem – od 26 maja 2015 r., od godziny 6.00 do 28 maja 2015 r., do godziny 23.59
  • wolontariuszy, na podstawie identyfikatora ze zdjęciem wydanego przez UEFA – od 20 maja 2015 r., od godziny 6.00 do 28 maja 2015 r., do godziny 23.59.

W tym czasie – w celu umożliwienia dostania się na perony metra – będą otwarte przejścia awaryjne i bramki bagażowe oraz będzie możliwość pobrania bezpłatnych wejściówek otwierających bramki wejściowe. 

Komunikacją na mecz

Aby dojechać do Stadionu Narodowego, najlepiej wybrać metro, pociąg SKM i KM lub tramwaje. Do rozpoczęcia meczu zostanie utrzymana 3-minutowa częstotliwość kursowania metra na linii M2 i 5-minutowa na linii M1. Pociągi SKM i KM z centrum Warszawy (stacja Warszawa Śródmieście) będą kursowały średnio co kilka minut.

Po meczu

Po zakończeniu meczu (godzina jest uzależniona od przebiegu spotkania) najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z drugiej linii metra oraz pociągów SKM i KM. W przypadku metra na linii M2 pociągi będą kursowały co 3 minuty, a na linii M1 – co 5 minut.

Pociągi SKM i KM w kierunku centrum Warszawy będą odjeżdżać ze stacji Warszawa Stadion (peron 2) po zakończeniu spotkania i ceremonii dekoracji co ok. 5 minut. Rozkład jazdy pociągów zostanie dostosowany do potrzeb odwozu kibiców ze Stadionu Narodowego – obecny układ połączeń zostanie uzupełniony dodatkowymi pociągami, a dla wybranych pociągów zostaną zmienione godziny kursowania.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pesa dostarczy szynobus dla Podkarpackiego Pesa dostarczy szynobus dla Podkarpackiego
Następny artykuł Pozytywny odbiór Programu Oddłużeniowego PKP S.A. Pozytywny odbiór Programu Oddłużeniowego PKP S.A.