PKP przygotowana do większego ruchu na koniec wakacji

PKP przygotowana do większego ruchu na koniec wakacji

27 sierpnia 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

– Grupa PKP jest gotowa na wakacyjne powroty podróżnych. Wzmocnione pociągi, mobilni informatorzy, więcej patroli SOK i dodatkowe dyżury pracowników to tylko część działań, które w ostatnich dniach sierpnia prowadzą spółki Grupy – poinformowała Katarzyna Mazurkiewicz, rzeczniczka PKP SA.

Fot. PKP IC

W związku ze zbliżającym się zakończeniem wakacji i spodziewaną wysoką frekwencją podróżnych, PKP Intercity wzmocni dodatkowymi wagonami pociągi cieszące się największym zainteresowaniem.  W najbliższy weekend pomocą podróżnym służyć będą mobilni informatorzy, którzy pojawią się na największych dworcach kolejowych, także w miejscowościach turystycznych.

Dodatkowe wsparcie dla pasażerów zapewnią pracownicy InfoDworców, zlokalizowanych w ośmiu największych obiektach w kraju (Warszawa Centralna, Warszawa Wschodnia, Kraków Główny, Poznań Główny, Katowice, Wrocław Główny, Gdańsk Główny, Gdynia Główna).

Aby zapewnić podróżnym komfortowy powrót z wakacji, w ostatni weekend sierpnia na ważniejszych stacjach w gotowości będzie ponad 170 zespołów szybkiego usuwania awarii szyn, rozjazdów i urządzeń automatyki kolejowej. W dyspozycji jest ponadto 80 pociągów przeznaczonych do napraw sieci trakcyjnej oraz lokomotywy osłonowe.

W tym okresie służbę pełnić będzie zwiększona liczba funkcjonariuszy SOK, wspieranych przez przedstawicieli innych służb mundurowych. Aby zwiększyć poziom bezpieczeństwa, funkcjonariusze będą wyposażeni w mobilne centra monitoringu. Dodatkowe patrole pojawią się w 500 pociągach pasażerskich oraz na ponad 900 stacjach, dworcach i przystankach osobowych.

Na dziesięciu największych dworcach kolejowych zaplanowano też dodatkowe dyżury pracowników PKP S.A. W przypadku ewentualnych opóźnień pociągów, podróżni będą mogli liczyć na wsparcie drużyn konduktorskich i pracowników dworców. Otrzymają również darmowe napoje. Na pomoc mogą liczyć pasażerowie podróżujący ze zwierzętami – przy InfoDworcach w ośmiu największych obiektach rozstawiono miski z wodą.

PKP zwraca uwagę, że 1 września wprowadzana jest korekta rozkładu jazdy. Zmiana w rozkładzie wynika z potrzeby dostosowania tras, terminów i godzin kursowania pociągów do prowadzonych modernizacji i prac na torach. Aktualne informacje będą wygłaszane na dworcach i w pociągach. Będzie można uzyskać je również na stronie internetowej rozklad-pkp.pl i rozklad.plk-sa.pl, oraz pod numerem infolinii 19 757.