Newag dostarczy wagony metra do Sofii za 158 mln zł

Newag dostarczy wagony metra do Sofii za 158 mln zł

10 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Oferta konsorcjum powołanego przez Newag, Siemens A.G. w Wiedniu oraz Siemens EOOD w Sofii uznana została za najkorzystniejszą w przetargu na rozbudowę metra w Sofii. Umowa dotyczy dostawy pojazdów metra oraz systemu kontroli ruchu - poinformował w środę zarząd nowosądeckiego Newagu.

Fot. Rafał Wilgusiak

Zarządzająca sofijskim metrem spółka Metropolitan EAD ogłosiła przetarg na dostawę 20 pojazdów trójczłonowych, z możliwością zamówienia dodatkowych 10 kolejnych pojazdów. Jak wynika z komunikatu wydanego przez Newag, bułgarskiemu klientowi zaoferowano dostawę pojazdów bazujących na platformie "Inspiro". Są to takie same pojazdy jak dostarczone dla Metra Warszawskiego.

Zakres prac przypadający na Newag obejmuje projektowanie oraz montaż pojazdów w Polsce, dostawę do klienta oraz usługi serwisowe w okresie gwarancji. Szacunkowa wartość prac przypadających na Newag wynosi 37,4 mln euro (158,4 mln zł) netto oraz dodatkowo 18,5 mln euro (78,4 mln zł)  netto w przypadku skorzystania przez klienta z opcji na dostawę kolejnych 10 pojazdów.

Dostawa pojazdów będzie zrealizowana w terminie 36 miesięcy od podpisania umowy. Łączna szacunkowa wartość całego zamówienia podstawowego na dostawę pojazdów oraz systemu kontroli ruchu wynosi 142 mln euro ( 601,5 mln zł) netto. Wybór oferty konsorcjum stanowi wiążące rozstrzygnięcie i zobowiązuje strony do zawarcia umowy w terminie do 4 października.