Wzrost przewozów WKD utrzymany mimo remontu

Wzrost przewozów WKD utrzymany mimo remontu

15 września 2015 | Autor:
PODZIEL SIĘ

Warszawska Kolej Dojazdowa mimo prowadzonego latem remontu jednego toru, a tym samym skróceniu tras pociągów, po ośmiu miesiącach tego roku nadal wykazuje wzrost przewozów w porównaniu z rokiem ubiegłym. Od stycznia do sierpnia przewiozła prawie 5,1 miliona osób.

Fot. WKD

Warszawska Kolej Dojazdowa poinformowała, że od stycznia do sierpnia 2015 r. przewiozła 5 mln 92,8 tys. pasażerów, czyli o 1,1 proc. więcej, niż w tym samym okresie 2014 roku.

Na utrzymanie tendencji wzrostowej miały wpływ wyniki przewozowe z pierwszej połowy roku, kiedy to WKD odnotowała wzrost liczby przewiezionych pasażerów o 12,81 proc. w stosunku do tego samego okresu w 2014 r. Stało się tak mimo prowadzonych podczas tegorocznych wakacji remontów torowych na linii WKD i zmniejszonej w tym czasie liczby pasażerów. 

Według WKD zwiększone wykorzystanie jej pociągów jest efektemm.in. punktualności i niezawodności kursowania pociągów WKD,   pozostających od ponad dwóch lat na stałym poziomie cen biletów, a także utrudnień w ruchu pociągów innych przewoźników w związku z remontem prowadzonym na linii Warszawa – Grodzisk Mazowiecki.

.