Zmiana czasu na zimowy a kursowanie pociągów PKP IC

Zmiana czasu na zimowy a kursowanie pociągów PKP IC

25 października 2015 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Przypominamy, że dziś w nocy nastąpi zmiana czasu z letniego na zimowy. Wskazówki zegara przesuniemy z godz. 3:00 na 2:00. W nocy z 24 na 25 października 16 pociągów PKP Intercity zatrzyma się na godzinę na najbliższej stacji, tak by dotrzeć do celu zgodnie z obowiązującym rozkładem jazdy.

Fot.Dominik Skudlarski

Dla przewoźników kolejowych w Polsce i Europie zmiana czasu oznacza wdrożenie w noc przejściową specjalnych rozkładów jazdy. 16 pociągów PKP Intercity zatrzyma się o godz. 3:00 na najbliższej stacji i będzie czekać godzinę, by ruszyć w dalszą trasę zgodnie z przyjętym rozkładem jazdy.

W praktyce oznacza to, że m.in. pociąg IC Barbakan, w momencie przesunięcia wskazówek zegara zatrzyma się na stacji Przeworsk, gdzie poczeka godzinę na kontynuowanie przejazdu.

Dokładne godziny kursowania pociągów w noc przejściową można uzyskać w punktach informacyjnych na dworcach, Facebooku „PKP Intercity. Pociąg do podróży”, infolinii 19 757 oraz u konduktorów w pociągach.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Pesa nagrodzona za eksportowy sukces Pesa nagrodzona za eksportowy sukces
Następny artykuł Ułatwienie dla niesłyszących zwyciężyło w konkursie na innowacje dla PKP Ułatwienie dla niesłyszących zwyciężyło w konkursie na innowacje dla PKP