Dziś pierwsze rozkładowe Pendolino pojedzie do Kołobrzegu i Jeleniej Góry

Dziś pierwsze rozkładowe Pendolino pojedzie do Kołobrzegu i Jeleniej Góry

29 kwietnia 2016 | Źródło: PKP Intercity
PODZIEL SIĘ

Od dziś, 29 kwietnia 2016 r. składy Pendolino pojawią się w Jeleniej Górze i Kołobrzegu. Każdego dnia nowoczesnymi pociągami PKP Intercity będzie można podróżować na trasie Warszawa – Jelenia Góra – Warszawa oraz Kraków- Warszawa – Kołobrzeg – Kraków.

Fot. PKP Intercity

Nowoczesne i komfortowe składy Pendolino kursować będą popołudniami 6 dni w tygodniu: z Warszawy, przez Wrocław i Wałbrzych do Jeleniej Góry oraz z Krakowa przez Warszawę, Trójmiasto, Lębork, Słupsk i Koszalin do Kołobrzegu.

Wprowadzenie na nowe trasy pociągów Pendolino znacznie poprawi nie tylko komfort podróży, ale także zapewni bezkonkurencyjne czasy przejazdu. Podróż ze stolicy do Jeleniej Góry zajmie 5h 33min, czyli o blisko 3h 30min krócej niż obecnie. Natomiast z Krakowa i Warszawy do Kołobrzegu pociąg pojedzie odpowiednio 8h 27min (dziś ponad 11h) i 5h 53min (dziś blisko 8h).

Ceny biletów za podróż z Warszawy do Kołobrzegu oraz Warszawy do Jeleniej Góry będą rozpoczynać się od 79 zł. Na trasie z Krakowa do Kołobrzegu ceny biletów kupionych z wyprzedzeniem kształtować się będą od 100 zł. Od cen odliczane będą także ulgi ustawowe, m.in. studenckie oraz uczniowskie.