Policjanci doskonalili umiejętności związane z przejazdami koleją uczestników imprez masowych

Policjanci doskonalili umiejętności związane z przejazdami koleją uczestników imprez masowych

25 czerwca 2016 | Źródło: KWP w Łodzi
PODZIEL SIĘ

W związku ze zbliżającymi się ogólnopolskimi wydarzeniami o charakterze masowym policjanci Kompanii VI Nieetatowego Oddziału Policji KWP w Łodzi wzięli udział w szkoleniu wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji w Łodzi na terenie Dworca PKP Łódź Kaliska.

Policjanci doskonalili umiejętności związane z przejazdami koleją uczestników imprez masowych
Fot. KWP w Łodzi

Policjanci pod czujnym okiem instruktorów i ratownika medycznego OPP w Łodzi doskonalili swoje umiejętności z zakresu taktyki w działaniach pododdziałów zwartych Policji. Funkcjonariusze NOP KWP w Łodzi wspierani doświadczeniem policjantów Plutonu Wsparcia Taktycznego OPP w Łodzi wykonywali zadania związane z przejazdami uczestników imprez masowych środkami komunikacji publicznej.

Specyfika służby w oddziałach prewencji Policji oraz zakres realizowanych zadań wymaga od funkcjonariuszy dużego zaangażowania i nieustannego podnoszenia swoich kwalifikacji. W ramach doskonalenia zawodowego uczestnicy szkolenia podejmowali również działania ratownicze mające na celu niwelowanie skutków nieszczęśliwych wypadków w środkach komunikacji PKP. Przed przystąpieniem do zajęć pracownicy Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej i Łódzkich Przewozów Regionalnych zapoznali policjantów z wyposażeniem każdego z udostępnionych pociągów, ze zwróceniem szczególnej uwagi na techniczne możliwości szybkiej ewakuacji pasażerów podczas prowadzonych działań.

Celem takich przedsięwzięć jest przede wszystkim doskonalenie umiejętności oraz przygotowanie policjantów do działań w sytuacjach kryzysowych mogących wystąpić w przypadku  wydarzeń o charakterze zbiorowym.

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Kraków: nowy przystanek czeka dla podróżnych Kraków: nowy przystanek czeka dla podróżnych
Następny artykuł Gornergratbahn – podróż zębatką na szczyt Gornergratbahn – podróż zębatką na szczyt