MRCE oraz Siemens tworzą spółkę do serwisu lokomotyw

MRCE oraz Siemens tworzą spółkę do serwisu lokomotyw

28 marca 2018 | Źródło: Siemens
PODZIEL SIĘ

Siemens oraz Mitsui Rail Capital Europe (MRCE), uzgodniły ustanowienie spółki typu joint venture do serwisowania i konserwacji lokomotyw. Umowa przewiduje, że obie spółki posiadają po 50% udziałów i wspólnie zarządzają nowopowstałą firmą. Założenie spółki, po uzyskaniu zgody urzędu antymonopolowego, ma zakończyć sie w pierwszej połowie tego roku kalendarzowego.

Fot. Siemens

Holenderska spółka działać pod nazwą Locomotive Workshop Rotterdam (LWR) z siedzibą w Rotterdamie. Obaj partnerzy wspólnie inwestują w nową firmę, przede wszystkim w budowę nowego zakładu naprawczego dla lokomotyw. Nowa placówka zostanie otwarta latem 2019 r.

- Siemens oraz MRCE współpracowały na ścisłych zasadach przez ostatnie lata. Po ustanowieniu spółki joint-venture, przenosimy naszą współprace na wyższy poziom. Razem będziemy utrzymywać flotę MRCE wraz z serwisem i maksymalnie dużą dostępnością dla klientów z zewnątrz. Dzięki nowej zajezdni w rotterdamskim porcie, rozszerzamy naszą międzynarodową sieć warsztatów, co przełoży sie na jeszcze lepszą jakość usług dla naszych klientów - powiedział Johannes Emmelheinz, dyrektor pionu CS branży Mobility w Siemens AG.

Nowy zakład w Rotterdamie pozwoli operatorom taborów kolejowych zoptymalizować długoterminowe plany dotyczące przestojów technicznych lokomotyw. Port w Rotterdamie to idealne miejsce na serwisowanie lokomotyw działających na terenie całej Europy; wyeliminuje potrzebę odbywania długich i kosztownych przejazdów technicznych.

Rotterdam, jako największy port morski w Europie, jest kluczowym węzłem logistycznym dla europejskiej sieci kolejowej. Ponad 250 połączeń kolejowych jest obsługiwanych w tym miejscu każdego tygodnia. Serwisowanie oraz przestoje techniczne można łączyć i koordynować z normalną pracą lokomotyw. Zakład będzie przeprowadzał przeglądy, prace konserwacyjne, w tym prewencyjne, oraz proste naprawy i usprawnienia.