Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów ŁKA

Zmiany w rozkładzie jazdy pociągów ŁKA

03 września 2018 | Źródło: ŁKA
PODZIEL SIĘ

Pasażerowie Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej zyskali w nim 10 dodatkowych połączeń do Koluszek, które stanowią komunikację zastępczą na czas remontu ulicy Rokicińskiej. Na remontowanej linii sieradzkiej podróżni mogą łatwiej kupić bilety na przejazd. ŁKA po raz drugi dla najlepszych uczniów wprowadziła „Wzorowy bilet”.

Fot. Kasper Fiszer

Uruchomienie dodatkowych 10 pociągów na trasie Łódź Fabryczna – Koluszki zostało w części do Łodzi Andrzejowa sfinansowane przez Zarząd Dróg i Transportu w Łodzi. Odjazdy z Łodzi Fabrycznej zaplanowano o godzinach: 7:48, 15:13, 16:10, 17:13, 17:37, natomiast z Łodzi Andrzejowa o godzinie 8.49, 16.42, 17.19, 18.19, 19.01.

Od 2 września rozszerzona została także oferta biletów miesięcznych strefowych ŁKA. Koszt miesięczny nowego normalnego biletu to 108 zł. Obejmuje on zarówno pociągi ŁKA jak
i komunikację miejską na terenie miasta Łodzi i gminy Andrespol.

Dodatkowo, we współpracy z Zarządem Dróg i Transportu część pociągów ze stacji Łódź Widzew i z kierunku Łodzi Kaliskiej zostało skomunikowanych z nową linią autobusową B, która łączy przystanek osobowy Łódź Dąbrowa z zakładami przemysłowymi położonymi przy ulicy Jędrzejowskiej.

Remont linii sieradzkiej

Na linii nr 14 na odcinku Łask – Zduńska Wola trwają intensywne prace modernizacyjne PKP PLK, które rozpoczęły się w czerwcu br. ŁKA utrzymała dotychczasową organizację ruchu.
W bezpośredniej relacji z Łodzi do Sieradza i z Sieradza do Łodzi przejedzie 8 pociągów. 
4 w godzinach porannych do Łodzi i 4 w popołudniowych i wieczornych do Sieradza.

Za pozostałe 19 pociągów uruchomiona została Zastępcza Komunikacja Autobusowa. Dodatkowo za 10 pociągów o największej frekwencji podróżnych jeżdżą autobusy przyspieszone zatrzymujące się tylko w Zduńskiej Woli i Sieradzu. Ze względu na wnioski podróżnych, autobusy zwykłe zatrzymają się również w pobliżu przystanku kolejowego Sieradz Męka. W pociągu spółki PKP InterCity 1611 pomiędzy stacjami Łódź Chojny – Sieradz są honorowane bilety ŁKA, co zapewnia możliwość bezpośredniego dojazdu do Sieradza na godzinę 8:00.

Nowością jest możliwość zakupu biletów w pojazdach komunikacji zastępczej. Dotyczy to biletów normalnych oraz z najpopularniejszymi ulgami: uczniowską (37%) i studencką (51%). Bilety są sprzedawane przez kierowców.

Wzorowy bilet
ŁKA gratulując uczniom dobrych ocen w poprzednim roku szkolnym oraz dając motywację do nauki w zbliżającym się roku szkolnym po raz drugi wprowadziła Wzorowy Bilet. Każdy uczeń, który w minionym roku szkolnym uzyskał świadectwo "z czerwonym paskiem" może zakupić miesięczny bilet strefowy ŁKA, który będzie go upoważniał do podróżowania pociągami spółki po całym województwie. Bilet otrzyma specjalną adnotację „Wzorowy Bilet”.

Cena miesięcznego Wzorowego Biletu dla ucznia to 45,90. Uczniowie z orzeczeniem
o niepełnosprawności zapłacą 19,80 zł. Dzięki tej ofercie dzieci i młodzież na dojazdach do szkoły mogą zaoszczędzić miesięcznie nawet do 93 zł. Dodatkowo na tym bilecie mogą podróżować np. turystyczne po wszystkich trasach ŁKA w województwie. Bilet ten uprawnia również do korzystania z łódzkiej komunikacji miejskiej.

Wzorowy Bilet dostępny jest tylko w kasach Łódzkiej Kolei Aglomeracyjnej na dworcu Łódź Fabryczna, można je nabywać od 25 sierpnia. Oferta jest ważna semestr, czyli pół roku.