Kraków: darmowy transport dla właścicieli aut z powodu smogu

Kraków: darmowy transport dla właścicieli aut z powodu smogu

17 grudnia 2018 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Ze względu na prognozę przekroczenia średniego poziomu zanieczyszczenia powietrza dla pyłu PM10 Centrum Zarządzania Kryzysowego Miasta Krakowa zainicjowało wprowadzenie darmowej komunikacji dla osób z dowodem rejestracyjnym samochodu (oraz ważnym przeglądem technicznym) w poniedziałek, 17 grudnia. Właściciele aut pojadą też za darmo pociągami PolRegio i Kolei Małopolskich.

Fot. Rafał Wilgusiak

Usługa obowiązuje na obszarze Gminy Miejskiej Kraków oraz w gminach sąsiadujących, które przystąpiły do porozumienia w celu wspólnej realizacji publicznego transportu zbiorowego. Darmowa komunikacja została wprowadzona w poniedziałek, w godzinach od 00.00 do 24.00.

W związku z prognozowanym przekroczeniem średniego poziomu pyłu zawieszonego PM10 dla stacji pomiarowych w Krakowie, na obszarze Aglomeracji Krakowskiej zostają wprowadzone darmowe przejazdy transportem kolejowym organizowanym przez Województwo Małopolskie.

Podróż bez konieczności uiszczenia opłaty za przejazd można zrealizować w relacjach obsługiwanych zarówno przez Koleje Małopolskie jak i Przewozy Regionalne na trasie ograniczonej stacjami: Skawina, Zabierzów, Zastów, Podłęże, Wieliczka Rynek Kopalnia, Kraków Olszanica.