ABB dostarczy silniki do Griffinów i Dragonów

ABB dostarczy silniki do Griffinów i Dragonów

30 stycznia 2019 | Źródło: ABB
PODZIEL SIĘ

Newag zamówił w ABB przekształtniki i silniki trakcyjne do 20 lokomotyw pasażerskich Griffin, które są produkowane dla przewoźnika dalekobieżnego.

Fot. Newag

ABB wyprodukuje przekształtniki Borderline CC1500, które umożliwiają zoptymalizowane zasilanie i sterowanie silnikami trakcyjnymi oraz efektywne odzyskiwanie energii w czasie hamowania. Odzyskana energia wykorzystywana jest do zasilania urządzeń pokładowych. Przekształtniki wyprodukowane zostaną w fabryce ABB w Aleksandrowie Łódzkim.

W 20 nowych lokomotywach Griffin zamontowane zostaną także specjalnie zaprojektowane zestawy napędowe składające się z przekładni i silnika, zawieszone w całości na ramie wózka, co zwiększa niezawodność elektrowozów poruszających się z dużą prędkością, minimalizując przenoszenie szkodliwych drgań z zestawów kołowych na zestaw napędowy.

Newag wykorzysta także silniki trakcyjne ABB w 20 lokomotywach Dragon, przeznaczonych do prowadzenia ciężkich składów towarowych.

– To już kolejne zamówienie dla ABB na silniki i przekształtniki trakcyjne od firmy Newag - wyjaśnia Beata Syczewska, dyrektor Lokalnej Jednostki Biznesu Napędów w ABB.