Wypadek w Piastowie spowoduje opóźnienia w kursach pociągów

Wypadek w Piastowie spowoduje opóźnienia w kursach pociągów

20 marca 2019 | Autor: POM
PODZIEL SIĘ

W Piastowie pociąg Intercity "Orłowicz"potrącił śmiertelnie 27-latka. Zamknięte są dwa tory między Warszawą a Krakowem. Pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami pociągów.

Agnieszka Serbeńska, rzeczniczka prasowa PKP Intercity, informuje: – Na torze numer jeden o godz. 8.20 doszło do potrącenia osoby postronnej.

Ofiara zginęła na miejscu. Potrącił ją pociąg Intercity „Orłowicz” z Olsztyna do Krakowa. – Stu pasażerów tego pociągu o godz. 8.50 zostało przelokowanych do pendolino – relacjonuje rzeczniczka. – Zamknięte są tory nr 1 i numer 2.

Z relacji świadków wynika, że człowiek, który zginął, przechodził przez tory na dziko, przez dziurę w siatce. Wiele osób skraca sobie tak przejście przez tory, bo przedłuża się remont przejścia dla pieszych w tunelu pod torami i trzeba przechodzić kładką nad torami. Na miejscu wypadku są policja, straż pożarna i pogotowie. Wszczęte zostało postępowanie prokuratorskie.

Jak podała gazeta.pl pociągi Intercity kierowane są na tory podmiejskie. Ich pasażerowie muszą liczyć się z opóźnieniami ok. 20–30 minut. Z utrudnieniami muszą też liczyć się pasażerowie SKM linii S1 oraz Kolei Mazowieckich na odcinku Warszawa Zachodnia – Pruszków – Warszawa Zachodnia. Zarząd Transportu Miejskiego ostrzega, że możliwe są opóźnienia i odwołania pociągów. Wprowadzono honorowanie biletów ZTM i KM na odcinku Warszawa Wschodnia – Pruszków – Warszawa Wschodnia.