eMap - dla samochodów elektrycznych

eMap - dla samochodów elektrycznych

11 stycznia 2020 | Źródło: TAURON
PODZIEL SIĘ

eMap od TAURONA to mobilne rozwiązanie dla posiadaczy pojazdów elektrycznych służące do obsługi stacji ładowania. Usługa dostępna jest już na najpopularniejszych platformach AppStore oraz Google Play. Aplikację można również pobrać ze strony: https://tauron.pl/emobility

Fot. TAURON

Aplikacja oferowana przez TAURON umożliwia m.in. wyszukiwanie dostępnej stacji w czasie rzeczywistym, wyznaczenie trasy do wybranego punktu ładowania z pomocą nawigacji oraz przeprowadzenie procesu autoryzacji, ładowania oraz rozliczenia transakcji. Ponadto użytkownicy mogą skorzystać z opcji dodatkowych takich jak filtrowanie rodzaju, typu i mocy złącza.

TAURON posiada 29 ogólnodostępnych stacji ładowania i jest to obecnie największa sieć na Śląsku. Stacje powstały w ramach pierwszego etapu projektu Operator.

- Nasze doświadczenia zdobyte podczas pilotażowej części projektu, oparte o różnorodność lokalizacji  i zainstalowanie dziewięciu modeli stacji różnych producentów pozwoliły nam ocenić preferencje klientów oraz wybrać optymalną infrastrukturę do realizacji następnego etapu projektu Operator – mówi Michał Koszałka, prezes zarządu Magenta Grupa TAURON.

Do końca 2020 roku sieć TAURONA liczyć będzie ponad 150 ogólnodostępnych stacji ładowania pojazdów elektrycznych. Aby skorzystać z bezpłatnej aplikacji eMap wystarczy pobrać ją na urządzenie mobilne, zarejestrować się lub skorzystać z opcji bez rejestracji. Użytkownicy będą mogli wybrać jedną z trzech dogodnych dla siebie form płatności, w tym m.in. dodać i zapisać kartę płatniczą.

Koszt przejechania 100 km samochodem eklektycznym waha się od ok. 9 do 12 zł i jest kilka razy niższy, niż przejechanie tej samej drogi samochodem napędzanym benzyną bądź olejem napędowym. W roku 2019 na polskich drogach liczba aut z napędem elektrycznym stale rosła i osiągnęła pułap ponad 6 000 sztuk. Szczegóły działań TAURONA na rzecz popularyzacji pojazdów elektrycznych można znaleźć na stronie https://tauron.pl/emobilityTrwa. Inwestycje w infrastrukturę ładowania wpisują się w #ZielonyZwrotTaurona.

Użytkownicy usługi eMap od TAURONA mają wgląd do ilości pobranej energii po każdym ładowaniu oraz historii wykonanych transakcji z poziomu aplikacji.

Elastyczność usługi powoduje, że użytkownicy korzystający do tej pory ze stacji ładowania pojazdów elektrycznych bezpłatnie, będą mogli przygotować się na komercyjną formę współpracy dzięki zaproponowanej promocji.

W okresie od 13 stycznia 2020 roku do 26 stycznia 2020 roku cena wyniesie (brutto):

  1. Dla stacji AC: 0,80 zł/kWh
  2. Dla stacji DC: 1,11 zł/kWh

Od 27 stycznia 2020 roku cena regularna usługi wyniesie (brutto):

  1. Dla stacji AC: 1,60 zł/kWh
  2. Dla stacji DC: 2,21 zł/kWh

Wdrożenie aplikacji ma charakter pilotażowy, a uwagi i komentarze dotyczące działania aplikacji można przesyłać na adres e-mail: emap@tauron.pl.