Zderzenie dwóch pociągów regionalnych w Czechach.

Zderzenie dwóch pociągów regionalnych w Czechach.

07 lipca 2020 | Źródło: zdopravy.cz / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Do katastrofy kolejowej doszło dziś (7 lipca) po południu w północno-zachodnich Czechach. Dwa pociągi pasażerskie kolei czeskiej zderzyły się dziś na odcinku Nové Hamry - Pernink. W wypadku zginęły 2 osoby, 22 osoby są ranne, z których dziewięć miało obrażenia od umiarkowanego do ciężkiego.

Fot. zdopravy.cz

Do katastrofy kolejowej doszło dziś (7 lipca) po południu w północno-zachodnich Czechach. Dwa pociągi regionalne zderzyły się ze sobą czołowo na odcinku linii Nové Hamry – Pernink. Są ofiary śmiertelne i wielu rannych.

Fot. portal - zdopravy.cz

Jak informuje portal zdopravy.cz w katastrofie wzięły udział pociągi osobowe 17110 w relacji Karlove Vary – Johanngeorgenstadt (stacja po niemieckiej stronie granicy) a także pociąg 17113 jadący w relacji przeciwnej. Pociąg 17110 obsługiwany był spalinową jednostką Regionova, a 17113, RegioSharkiem z Pesy. Wypadek miał miejsce o godzinie 15:10 w pobliżu stacji Pernink ( druga, najwyżej położona stacja w Czechach).

Fot. portal - zdopravy.cz

Na miejscu pracowało kilkanaście jednostek straży pożarnej z Czech i Saksonii, do akcji ratunkowej zadysponowano dwa helikoptery. Do wypadku doszło w trudno dostępnym miejscu, w środku lasu, na łuku.

Fot. portal - zdopravy.cz

W chwili zderzenia w pociągach przebywało około 30 osób, w tym personel pociągów. Policja wszczęła śledztwo w sprawie podejrzenia popełnienia przestępstwa polegającego na ogólnym zaniedbaniu. "Zatrzymaliśmy jedną osobę ”- powiedziała ČTK rzeczniczka policji regionalnej Zuzana Týřová.