Nowe połączenie RegioJet z Warszawy do Holandii i Belgii.

Nowe połączenie RegioJet z Warszawy do Holandii i Belgii.

08 maja 2021 | Źródło: zdopravy.cz / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Zaledwie kilka tygodni po ogłoszeniu nowego pociągu nocnego z Pragi do Brukseli i Ostendy RegioJet przedstawia plany kolejnej linii. Chce też połączyć w nocy Warszawę z Belgią i Holandią.

Fot. RegioJet

Wynika to z ogłoszenia planowanej trasy, które opublikował belgijski regulator kolejowy. Jest tożsame z informacją czeskiego Urzędu Dostępu do Infrastruktury Transportowej. Podobnie jak w przypadku pociągu do Pragi, wiadomość została ogłoszona przez RegioJet i holenderską firmę European Sleeper Coöperatie. „Oceniamy potencjał innych tras w Europie Środkowej, które mogłyby być połączone z tą linią. Jedną z nich mogłaby być trasa do Poznania i Warszawy. Ale wszystko jest jeszcze na etapie przygotowań ”- powiedział Aleš Ondrůj, rzecznik RegioJet.

Plan nocnego połączenia ze stolicy Polski jest logiczny z dwóch powodów:  RegioJet nie ukrywa swoich planów wejścia na polski rynek, ma już niezbędne zezwolenia, ekspansję udaremniła jedynie pandemia koronawirusa.  W Berlinie pociąg może połączyć się z pociągiem z Pragi, również jadącym do Holandii i Belgii. Ponadto projekt wpisuje się w plany ekspansji przewoźnika za granicą. „RegioJet przygotowuje się do znacznego rozwoju połączeń międzynarodowych w najbliższej przyszłości” - powiedział Ondrůj.

RegioJet do tej pory ogłosił przybliżony termin rozpoczęcia działalności w grudniu przyszłego roku. Zgodnie z komunikatem pociąg z Warszawy odjedzie o godzinie 17:00. Pociąg z Pragi ma wyjechać o siódmej wieczorem,będzie w Berlinie przed północą, potem zatrzyma się w Hanowerze. Po godzinie szóstej będzie w stolicy Holandii, a dalej pojedzie przez Amsterdam Schiphol, Hagę i Rotterdam do Belgii, gdzie zatrzyma się na stacjach w Anverpach, Brukseli czy Gandawie. Na stację docelową w Ostendzie przybędzie o godzinie 9:56.

Te połączenie kolejowe będzie oferować miejsca do siedzenia i w przedziałach sypialnych. Usługa będzie obejmować na przykład dostęp do internetu, bezpłatną kawę i inne napoje. „Podobnie jak w przypadku innych połączeń, będzie obowiązywała polityka najlepszych cen za najlepsze usługi” - powiedział rzecznik RegioJet Aleš Ondrůj. Początkowo pociąg będzie jeździłgg trzy razy w tygodniu, później codziennie.