Intermodal = mniej emisji CO2 do atmosfery.

Intermodal = mniej emisji CO2 do atmosfery.

30 maja 2021 | Źródło: PCC Intermodal SA
PODZIEL SIĘ

Rok 2021 Europejskim Rokiem Kolei! W 2020 roku dzięki klientom, którzy wybrali intermodal PCC Intermodal zredukowało emisje CO2 o ponad 315 tys. ton. To kolejny rekord! Jaki będzie w 2021? Kto zgadnie?! Dla tego słój miodu!

Fot. PCC Intermodal SA

Emisje szkodliwych substancji do środowiska redukujemy wybierając zrównoważony rozwój, mądrze dobierając metody transportu, dobrze planując łańcuchy logistyczne, ale również segregując śmieci, oszczędzając wodę i energię elektryczną podczas codziennej aktywności, ucząc dzieci szacunku do otoczenia!

Europejski Rok Kolei to projekt którego celem  jest promowanie kolei jako zrównoważonego, bezpiecznego i przystępnego cenowo środka transportu. Jest on również zaliczany jako jedna z najbardziej pro-ekologicznych metod transportu.

Źródło: PCC Intermodal

Zgodnie z wyliczeniami ekspertów z European Enviroment Agency, średnia emisja CO2 w przeliczeniu na tono-kilometr (tkm) wynosi:

  • 15, 6 g/tkm w transporcie kolejowym
  • 139, 8 g/tkm w transporcie drogowym.

Na stronie www.pccintermodal.pl/green-way dostępny jest kalkulator do obliczania redukcji emisji CO2 do atmosfery wybierając kolej na długim dystansie zamiast samochodu.                                                                                                                                                            

Operator poprzez swoją działalność przyczynia się istotnie do zmniejszenia śladu węglowego, w maju dodatkowo firma uruchomiła eko-akcję siania łąk kwietnych i włączyła się w projekt ratowania pszczół, projektowania pięknego, sielskiego krajobrazu. Niech to lato będzie piękne i kolorowe we wszystkich regionach Polski!

Szczegóły zabawy można znaleźć na stronie www i profilu Facebook spółki.

A wszystko w myśl hasła przewodniego firmy: Intermodal - for a better future!