Pociągiem Kolei Mazowieckich bezpośrednio do Radomia

Pociągiem Kolei Mazowieckich bezpośrednio do Radomia

24 czerwca 2021 | Źródło: Koleje Mazowieckie
PODZIEL SIĘ

28 czerwca skończą się utrudnienia związane z przesiadkami do autobusów zastępczej komunikacji autobusowej na linii R8 Warszawa – Radom. Od tego dnia ruch pociągów, na zamkniętym do tej pory odcinku Lesiów – Radom będzie odbywał się po jednym czynnym torze.

Pociągiem Kolei Mazowieckich bezpośrednio do Radomia
Fot. Koleje Mazowieckie

Dzięki otwarciu ostatniego odcinka modernizowanej linii R8 przestanie kursować zastępcza komunikacja autobusowa, a pasażerowie dojadą bezpośrednio do stacji Radom. Tym samym skróci się czas przejazdu w tej relacji. Na odcinku Lesiów – Radom, pasażerom zostanie udostępniony nowy przystanek: Radom Stara Wola. Na swoją trasę wróci także przyspieszony pociąg „Radomiak”, który odjedzie ze Skarżyska Kamiennej o godzinie 5:10,
z Radomia o 5:51 i do Warszawy Zachodniej dotrze o godzinie 7:16. W drogę powrotną będzie wyruszał ze stacji  Warszawa Wschodnia o godzinie 16:21 i do Radomia dojedzie o godzinie 17:58 (19:04 w Skarżysku Kamiennej).

- Otwarcie linii do Radomia to bardzo dobra wiadomość dla naszych pasażerów, którzy nie będą musieli już przesiadać się do autobusów komunikacji zastępczej. Oprócz tego, że na swoją właściwą trasę wróci pociąg „Radomiak”, uruchamiamy także nowe połączenie przyśpieszone, zastawione z klimatyzowanych wagonów piętrowych, które umożliwi wygodny dojazd do Warszawy przed godziną 7:00 rano i powrót po 15:00 do Radomia i Skarżyska Kamiennej. - mówi Dariusz Grajda, członek zarządu, dyrektor handlowy KM.

Nowy pociąg przyśpieszony będzie wyruszał ze Skarżyska Kamiennej o godzinie 4:15, (Radom o 4:59), a do Warszawy Zachodniej przyjedzie o godzinie 6:19. W podróż powrotną pojedzie o 15:23 ze stacji Warszawa Główna. Do Radomia dotrze o godzinie 16:50, a do Skarżyska Kamiennej o godzinie 17:34.