Milion ton rocznie do przewozu dla Grupy CTL Logistics.

Milion ton rocznie do przewozu dla Grupy CTL Logistics.

24 września 2021 | Źródło: CTL Logistics
PODZIEL SIĘ

Grupa CTL Logistics wygrywa prestiżowy przetarg i ma wiodącą pozycję w obsłudze przewozów w Polsce dla jednego z największych producentów paliw w Niemczech. Łączna masa przewiezionego w ramach zakończonego przetargu paliwa i chemii to 3 mln ton przez 3 lata. Zwycięstwo Grupy CTL Logistics potwierdza jakość dotychczasowej działalności operacyjnej oraz sukces konsekwentnie realizowanej optymalizacji kosztowej jednego z największych prywatnych przewoźników towarowych      w Europie. Jakość plus cena dały Spółce pozytywny wynik i pozwoliły na powiększenie udziału w przewozach transgranicznych chemii i paliw.

Fot. CTL Logistics

Grzegorz Bogacki, Prezes Zarządu CTL Logistics: „Współpraca z tak dużym, międzynarodowym koncernem jest dla nas potwierdzeniem jakości realizowanych przewozów, wyrazem zaufania na które pracujemy od lat. To nie jest nasz pierwszy wspólny projekt, ale pierwszy na wyłączność na rynku polskim. Jak dodamy do tego obsługę kilku istotnych dla spółki kontraktów w Niemczech mamy solidny fundament do dalszego rozwoju Firmy. Nie zamierzamy oddawać pola konkurentom. Po pandemicznym, trudnym roku to bardzo ważne dla nas rozstrzygnięcie, gwarantujące realne korzyści biznesowe i poprawę wyniku. Ogromne podziękowania i gratulacje dla całej ekipy która ciężką codzienną pracą operacyjną udowodniła tak wymagającemu Klientowi nasze kompetencje. To także podziękowania dla Krzysztofa Pietrzyka, który w ramach przeprowadzonej kilka miesięcy temu unii personalnej zarządza nie tylko naszą niemiecką Spółką ale także pełni funkcję Członka Zarządu ds. Handlu i Rozwoju w CTL Logistics -  Jego kompletny ogląd obu rynków, potencjału obu Spółek pozwolił na zdobycie tego miliona ton rocznie” - dodaje Grzegorz Bogacki, Prezes Zarządu CTL Logistics.

Krzysztof Pietrzyk, Członek Zarządu CTL Logistics, Prezes CTL Logistics Gmbh: „Wygrany przez Grupę CTL Logistics przetarg paliwowo-chemiczny nie jest pierwszym tak prestiżowym projektem dla tego segmentu który realizujemy. Mamy niezaprzeczalne, długoletnie doświadczenie w przewozie chemii i paliw zarówno w Polsce jak i Niemczech. Klienci doceniają nasz wysoki poziom profesjonalizmu, elastyczność oraz wspomniane doświadczenie dlatego obecnie współpracujemy z kilkoma podmiotami tego segmentu. Natomiast pozytywnym dla nas wynikiem przetargu udowodniliśmy, że potrafimy w ciągu zaledwie kilku miesięcy stworzyć bardzo konkurencyjną ofertę logistyczną dla bardzo wymagającego klienta. Realizacja przez kolejne 3 lata przewozów na milion ton rocznie plasuje nas w czołówce europejskich dostawców usług logistycznych dla branży paliwowo-chemicznej”.

Fot. CTL Logistics

„Tej klasy klienci dużo wymagają ale jest to świetna okazja do doskonalenia organizacji. Ostatnie lata nauczyły nas jak szybko reagować na zmienne warunki graniczne przewozów z Niemiec do Czech, Polski czy Francji. Jak sprawnie wdrażać alternatywne scenariusze  w sytuacjach nadzwyczajnych jak pandemia czy szkody w infrastrukturze kolejowej z powodu nawałnic. Znajomość niemieckiego i polskiego rynku i zdobyte doświadczenie pomaga nam w wyborze priorytetów we współpracy z klientem. Nad każdym zleceniem pracujemy od początku do końca, co wpływa na nasze dobre wyniki, także wyniki przetargowe gdzie to indywidualne podejście, dedykowany sprzęt, ludzie odgrywa bardzo ważną rolę. Im większa niezawodność, tym jest lepiej. Szczególnie podziękowania dla zespołu w Polsce i Niemczech za zaangażowanie. Dziękuję też naszemu klientowi za zaufanie i ogromnie się cieszę z wyników przetargu. Traktuję to jako kolejne potwierdzenie dobrej współpracy w przeszłości. Daje nam to perspektywę umocnienia pozycji i pracy nad rozwojem w kolejnych latach” - podsumowuje Krzysztof Pietrzyk.

 

O CTL Logistics:

Grupa CTL Logistics jest międzynarodowym koncernem logistycznym działającym od 1992 roku na rynku polskim i w krajach europejskich. Klientom oferuje kompletny produkt logistyczny obejmujący transport kolejowy towarów masowych (tj. węgiel, koks, kruszywa, złom i inne), kontenerów, paliw i chemii, dzierżawę wagonów oraz obsługę bocznic. Oferta obejmuje towarowy krajowy transport kolejowy, przewozy intermodalne, transgraniczne, usługi przeładunkowe, obsługę i utrzymanie taboru, infrastruktury kolejowej oraz usługi na terminalach przeładunkowych.

Spółka realizuje kolejowe operacje transgraniczne korzystając z potencjału spółek zależnych CTL Logistics tj. CTL Północ (Gdynia), CTL Logistics GmbH (Berlin) oraz CTL Logistics SRO (Ostrawa). Rozwija swoje usługi zarówno na linii Wschód - Zachód, jak i Północ – Południe. Odbierane na granicy wschodniej towary transportuje przez Polskę do Niemiec i dalej do Niderlandów i Francji. Z polskich portów i zakładów produkcyjnych przewozi towary na Południe Europy również  do Rumunii, Bułgarii, Serbii czy Kosowa.

CTL posiada umowy o współpracy w zakresie wykonywania przewozów na granicy wschodniej z kolejami białoruskimi, rosyjskimi i ukraińskimi. Realizując operacje na wschodnich przejściach aktywnie uczestniczy w projekcie Nowego Jedwabnego Szlaku a posiadając własną Spółkę w porcie w Gdyni wpisuje się w koncepcję logistyczną opartą o transport morski i kolejowy, gdzie trasy morska i lądowa wzajemnie się uzupełniają. W segmencie intermodalnym CTL Logistics współpracuje z armatorami morskimi, spedytorami, operatorami intermodalnymi oraz finalnymi Klientami w przypadku przewozów pełnych składów kolejowych.

W ramach Grupy CTL Logistics pracuje około 1000 specjalistów z których kilkuset pełni codzienną służbę na torach. Spółka w rankingu Poland’s Best Employers 2021 Magazynu Forbes zajęła 2 miejscu w kategorii Transport i Logistyka a 26 pozycję w zestawieniu ogółem zawierającym 300 polskich przedsiębiorstw. Spółka dba o codzienny rozwój własnych kadr w oparciu o  Ośrodek Kształcenia i Doskonalenia Maszynistów Grupy CTL. Ośrodek świadczy także usługi na zewnątrz włączając się aktywnie w system kształcenia i doskonalenia kadr dla kolei.