CARGOUNIT odebrał nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3

CARGOUNIT odebrał nowe lokomotywy Alstom Traxx DC3

24 września 2021 | Źródło: Cargounit
PODZIEL SIĘ

CARGOUNIT, największa polska firma zajmująca się wynajmem lokomotyw w Europie Środkowo-Wschodniej, oficjalnie odebrała od Alstom, globalnego lidera w dziedzinie inteligentnej i zrównoważonej mobilności, pierwszą z kolejnych trzech zamówionych lokomotyw Traxx. Jednocześnie nastąpiło jej przekazanie w dzierżawę wieloletniemu klientowi, firmie CIECH Cargo, w ramach podpisanej nowej 5-letniej umowy najmu 3 sztuk najnowszych lokomotyw Traxx 3 DC.

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

Platforma lokomotyw Traxx znalazła uznanie u przewoźników kolejowych w Europie i w Polsce za sprawą swojej niezawodności oraz niskich kosztów eksploatacji w całym cyklu życia. We flocie CARGOUNIT znajdują się obecnie już 3 lokomotywy Traxx MS2, wysoko oceniane przez przewoźników kolejowych.

CARGOUNIT szybko się zmienia i dynamicznie pozyskuje do floty nowoczesne lokomotywy. Do końca 2021 roku liczba nowoczesnych lokomotyw w naszej spółce powiększy się o kolejnych 19 sztuk wobec stanu na koniec 2019 roku. Strategia CARGOUNIT zakłada pozyskiwanie nowoczesnych lokomotyw jedno - oraz wielosystemowych w odpowiedzi na rosnące potrzeby i indywidualne wymagania przewoźników odnośnie rodzaju taboru, jaki pragną eksploatować.” - mówi Łukasz Boroń, Prezes Zarządu CARGOUNIT.

 

Łukasz Boroń, Prezes Zarządu CARGOUNIT.Sławomir Nalewajka i
Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich.

Fot. Anna Szczepanowska

 

„Jesteśmy dumni, że CARGOUNIT i CIECH Cargo wybrali najbardziej rozpowszechnione w Europie lokomotywy Traxx od Alstom. To potwierdza fakt, że spełniają one wysokie oczekiwania operatorów pod względem niezawodności, dostępności i łatwości utrzymania, przy jednoczesnym zachowaniu niskich kosztów operacyjnych. Są dopuszczone do użytku w 20 krajach i przemierzają ponad 300 milionów kilometrów rocznie, w Polsce jeździ ich już 100. Jestem przekonany, że doskonale sprawdzą się we flocie CIECH Cargo.” - dodaje Sławomir Nalewajka, Dyrektor Zarządzający Alstom w Polsce, na Ukrainie i w Krajach Bałtyckich.

CARGOUNIT i CIECH Cargo podpisały 5-letnią umowę najmu 3 sztuk lokomotyw Traxx DC3 w ramach procesu wymiany floty lokomotyw używanych na nowe. CIECH Cargo jest klientem CARGOUNIT od 2003 roku, obie firmy od prawie dwóch dekad współpracują zarówno w zakresie najmu lokomotyw elektrycznych, jak i spalinowych.

 

Maciej Kempski, Prezes Zarządu CIECH Cargo. Fot. Anna Szczepanowska

 

„Lokomotywy Traxx, które wzmocnią tabor CIECH Cargo nie tylko charakteryzują się nowoczesnością i niezawodnością, ale także doskonale wpisują się w ideę zrównoważonego transportu, w myśl której zmieniamy nasze usługi, zarówno świadczone na rzecz spółek Grupy CIECH, jak i klientów zewnętrznych. To kolejny krok w transformacji CIECH Cargo i ważny element zwiększania konkurencyjności naszej spółki.” - mówi Maciej Kempski, Prezes Zarządu CIECH Cargo.

„Pozyskanie 3 sztuk lokomotyw Traxx DC3 przez CIECH Cargo to rezultat przemyślanej decyzji biznesowej naszego Klienta, który podjął decyzję o wyborze lokomotyw Traxx DC3 w wyniku wnikliwych analiz dotyczących niezawodności i kosztów ich użytkowania. Podpisanie z CIECH Cargo kolejnej umowy najmu jest dowodem na wzajemne zaufanie i zrozumienie przez nas potrzeb naszego Klienta. Cieszymy się z kontynuacji współpracy i że możemy dostarczyć do CIECH Cargo najnowocześniejsze lokomotywy elektryczne, tym samym przyczyniając się do wzmocnienia konkurencyjności firmy.” - podsumowuje Łukasz Boroń, Prezes Zarządu CARGOUNIT.

 

Fot. Adam Kupniewski / Kurier Kolejowy

 

Uroczystość odebrania od Alstom nowoczesnej lokomotywy Traxx DC3 i przekazania jej do CIECH Cargo odbyła się 22 września podczas 14. Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2021.