Dzień Kariery na TRAKO okazją dla uczniów szkół kolejowych do poznania potencjalnych pracodawców

Dzień Kariery na TRAKO okazją dla uczniów szkół kolejowych do poznania potencjalnych pracodawców

27 września 2021 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Ostatni dzień Międzynarodowych Targów TRAKO to od kilku ostatnich edycji Dzień Kariery, dedykowany uczniom i studentom, którzy w  niedalekiej przyszłości mogą zasilić kadrowo przedsiębiorstwa działające w branży kolejowej. Zainteresowanie najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi i technologicznymi na kolei i możliwość poznania oferty pracy przedsiębiorstw kolejowych sprowadziły na gdańskie targi 24 września uczniów klas kolejowych i logistycznych Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu oraz Zespołu Szkół w Żarowie. Ich bezpieczny przyjazd z Dolnego Śląska do Gdańska i powrót był możliwy dzięki wsparciu spółki PKP Intercity.

 

Fot. Justyna Gawrońska kl. II TK

Młodzież z wielkim zainteresowaniem i zadowoleniem zapoznała się z ekspozycją XIV Międzynarodowych Targów Kolejowych TRAKO 2021. Uczniowie mieli możliwość zobaczenia zaprezentowanych na torach wystawowych najnowocześniejszych pojazdów kolejowych wdrażanych do eksploatacji zarówno w przewozach towarowych jak i pasażerskich. Szczególne zainteresowanie wzbudziła wyprodukowana przez poznańską PESĘ lokomotywa manewrowa napędzana wodorowem.

 

 

Poza taborem, uczniowie zobaczyli na stoiskach targowych elementy wyposażenia warsztatów utrzymania taboru, zaplecza technicznego, infrastruktury kolejowej, zapoznali się najnowocześniejszymi technologiami w procesie eksploatacji i obsługi taboru: wagonów, pojazdów trakcyjnych, lokomotyw i innych pojazdów. Przedstawiono im producentów pojazdów eksploatowanych w ruchu pasażerskim i towarowym, z kraju i zza granicy. 

     

 

Dla młodzieży, która wkrótce będzie podejmowała decyzją o dalszym kierunku kształcenia lub podjęciu pracy bardzo ważny okazał się również bezpośredni kontakt z pracodawcami kolejowymi. Mieli możliwość zapoznania się z ofertą  zatrudnienia potencjalnych, przyszłych pracodawców.

W czasie wydarzenia Spółka PKP Intercity S.A. zorganizowała panel "100 pytań do…. PKP Intercity bez tajemnic” w czasie którego odpowiedzi udzielali przedstawiciele różnych zawodów kolejowych: front-line (konduktor, kierownik pociągu, kasjer), maszynista jak również przedstawiciele zawodów technicznych np. rewident taboru kolejowego.  

 

 

Dyrekcja oraz Grono Pedagogiczne Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu składają serdeczne podziękowania Dyrekcji Zakładu Zachodniego w Poznaniu oraz Zarządowi Spółki PKP Intercity S.A. za duże wsparcie i pomoc w zorganizowaniu bezpiecznego przejazdu młodzieży pociągiem Intercity relacji Wrocław Główny - Gdańsk Główny - Wrocław Główny.

Autorami zdjęć są:  Justyna Gawrońska kl. II TK,  Zuzanna Iwańska, Mateusz Jezierny kl. IV TK