"Trzęsienie ziemi" w zarządzie PKP Cargo. Władysław Szczepkowski pełniącym obowiązki Prezesa Zarządu

"Trzęsienie ziemi" w zarządzie PKP Cargo. Władysław Szczepkowski pełniącym obowiązki Prezesa Zarządu

18 października 2021 | Źródło: PKP Cargo S.A.
PODZIEL SIĘ

PKP CARGO S.A. poinformowało, iż w dniu dzisiejszym, 18 października 2021 r. Rada Nadzorcza PKP CARGO podjęła uchwały o poważnych zmianach w zarządzie spółki.

Fot. PKP Cargo S.A.

Zgodnie z treścią komunikatu uchwałami Rady Nadzorczej, bez podania przyczyn z pełnionych funkcji odwołani zostali:

  • Czesław Warsewicz - Prezes Zarządu
  • Leszek Borowiec - Członek Zarządu ds. Finansowych
  • Witold Bawor - Członek Zarządu ds. Operacyjnych
  • Piotr Wasaty - Członek Zarządu ds. Handlowych

Uchwały Rady Nadzorczej weszły w życie z chwilą podjęcia.

Jednocześnie Rada Nadzorcza Spółki w dniu 18 października 2021 r. podjęła uchwałę, zgodnie z którą postanowiła delegować Pana Władysława Szczepkowskiego, Członka Rady Nadzorczej PKP CARGO, do wykonywania czynności Prezesa Zarządu Spółki na okres nie dłuższy niż 3 miesiące oraz powierzyć mu pełnienie obowiązków Prezesa Zarządu PKP CARGO.

W wyniku tych zmian, skład Zarządu przedstawia się następująco:

  • Władysław Szczepkowski – Prezes Zarządu
  • Zenon Kozendra – Członek Zarządu Przedstawiciel Pracowników

 

Władysław Szczepkowski w 1992 r. ukończył studia prawnicze na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu, na Wydziale Prawa i Administracji w Zakładzie Teorii Państwa i Prawa. Od 1992 r. do 2005 r. związany z bankowością, m.in. zajmował się analizą finansową oraz restrukturyzacją przedsiębiorstw; pracował także w departamentach prawnych. W latach 2005 – 2007 pełnił funkcję prezesa Zarządu PKP CARGO S.A. W latach 2010 – 2016 związany ze spółkami Grupy Kapitałowej PGNiG. Od września 2016 r. do marca 2017 r. zatrudniony w "Przewozy Regionalne" sp. z o.o. Od początku marca 2017 r. jest pracownikiem PKP S.A. na stanowisku Dyrektora – Pełnomocnika Zarządu PKP S.A. ds. Strategii i Organizacji Grupy PKP. Od 2000 r. wpisany na listę radców prawnych.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Alstom wspiera Politechnikę Warszawską w zakresie kształcenia przyszłych inżynierów kolejnictwa Alstom wspiera Politechnikę Warszawską w zakresie kształcenia przyszłych inżynierów kolejnictwa
Następny artykuł Spółki zależne PLK inwestują 40 mln złotych w zakup nowoczesnych pociągów sieciowych Spółki zależne PLK inwestują 40 mln złotych w zakup nowoczesnych pociągów sieciowych