Z Targówka pociągiem do centrum Warszawy – od 12 grudnia nowy przystanek w Warszawie.

Z Targówka pociągiem do centrum Warszawy – od 12 grudnia nowy przystanek w Warszawie.

03 grudnia 2021 | Źródło: PKP Polskie Linie Kolejowe S.A.
PODZIEL SIĘ

Wraz ze zamianą rozkładu jazdy pociągów, pasażerowie - mieszkańcy Targówka i Pragi skorzystają z nowego przystanku Warszawa Targówek. Możliwe będą podróże pociągami w stronę centrum Warszawy oraz Legionowa i Modlina. Nowy przystanek to efekt wykorzystania środków unijnych przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. na zwiększenie dostępu do kolei.

Fot. PKP PLK

W niedzielę, 12 grudnia wprowadzony zostanie nowy rozkład jazdy pociągów. Został on przygotowany przez PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. wspólnie z przewoźnikami.

Mieszkańcy skorzystają z nowego przystanku Warszawa Targówek. Zwiększy się dostęp do kolei w obszarze Warszawskiego Węzła Kolejowego. Łatwiejsza będzie  komunikacja m.in. między pociągiem a metrem. Podróżni będą korzystać z dwóch 200-metrowych peronów wyposażonych w oświetlenie, wiaty i ławki. Na przystanku zamontowano system informacji pasażerskiej. Dostęp do pociągów zapewnią dwie windy przy nowym przejściu pod torami od strony ul. Stalowej oraz zadaszone pochylnie od al. Solidarności w kierunku przystanku autobusowego.

Na przystanku Warszawa Targówek zatrzyma się blisko 40 pociągów w relacjach Modlin – Warszawa Centralna – Modlin.

Informacje na temat aktualnego rozkładu jazdy pociągów są dostępne na stacjach i przystankach, w Internecie na portalpasazera.pl oraz w aplikacji mobilnej Portal Pasażera. Na stacjach i przystankach informacje o odjazdach i przyjazdach pociągów wyświetlane są także na tablicach elektronicznych oraz przekazywane są podróżnym w formie komunikatów głosowych.

Budowa przystanku Warszawa Targówek została zrealizowana w ramach projektu „Poprawa przepustowości linii kolejowej E 20 na odcinku Warszawa – Mińsk Mazowiecki”. Wartość prac związanych z przystankiem to 27,3 mln zł. Wartość całego projektu to ponad 172 mln zł. Prace są dofinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko.