Rekordowy rok dla usługi TransFER Wolfurt (Austria) - Port Rotterdam

Rekordowy rok dla usługi TransFER Wolfurt (Austria) - Port Rotterdam

03 stycznia 2022 | Źródło: Port Rotterdam / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Kontenerowe połączenia kolejowe Rail Cargo Group między austriackim Wolfurtem a Rotterdamem osiągnęły w 2021 r. rekordowy poziom, przewożąc ponad 18 500 TEU. Wzrost o ponad 170 procent od momentu rozpoczęcia działalności.

Terminal Wolfurt. Fot. ÖBB Lukas Hämmerle

Rail Cargo Group uruchomiła połączenie w 2016 roku, dostarczając w tym samym roku 6 686 TEU. "Wzrost od może być przypisany z jednej strony atrakcyjności samego portu", wyjaśnia Berhard Ebner, Business Unit Manager Intermodal austriackiej firmy. "Z drugiej strony udało nam się przekonać naszych klientów o jakości i efektywności handlowej naszego TransFERu Wolfurt-Rotterdam. Ten pociąg łączy Europę Zachodnią z centrami gospodarczymi w Europie Południowej i Południowo-Wschodniej, takimi jak Koper i Triest. Ponadto zapewnione jest bezpośrednie połączenie z innymi austriackimi terminalami."

 

TransFER Wolfurt - Rotterdam. Źródło: Port Rotterdam

 

Frenkendorf i Niederglatt.

Wolfurt jest położony w zachodniej Austrii, blisko granicy ze Szwajcarią. Obecnie linia oferuje trzy cotygodniowe kursy w obie strony. Dwa z nich łączą Wolfurt z Rotterdamem przez Kufstein w Austrii i z powrotem. Trzeci z nich łączy Rotterdam z Wolfurtem przez Frenkendorf w Szwajcarii. Ebner: "W przyszłym roku dodamy dodatkowe połączenia z Frenkendorf i Niederglatt do Wolfurtu, z bezpośrednim dostępem do Rotterdamu. Łączymy w ten sposób nadwyżkę importową Szwajcarii z nadwyżką eksportową w regionie Vorarlberg. W ten sposób otwieramy większe natężenie ruchu dla gospodarki regionu Jeziora Bodeńskiego."

"W obu kierunkach transportujemy towary wszelkiego rodzaju, choć są to głównie towary konsumpcyjne" - dodaje Ebner. "Zarówno Szwajcaria, jak i region Jeziora Bodeńskiego to regiony o solidnej gospodarce, a port w Rotterdamie jest silnym partnerem łączącym je z resztą świata. Dlatego na lata 2022 i 2023 postawiliśmy sobie za cel kontynuację wzrostu wolumenu z ostatnich kilku lat."

Przedstawiciel regionalny portu w Rotterdamie, Franz Zauner: "Cieszymy się z tak wspaniałego i ważnego partnera, jakim jest Rail Cargo Group. W ciągu ostatnich 5 lat systematycznie obserwujemy wzrost przepływów kontenerowych z i do Austrii za pośrednictwem Rail."