Hitachi Rail przy współpracy IMT umacnia swoją pozycję na rynku cyfryzacji wagonów towarowych

Hitachi Rail przy współpracy IMT umacnia swoją pozycję na rynku cyfryzacji wagonów towarowych

19 stycznia 2022 | Źródło: Hitachi Rail
PODZIEL SIĘ

Hitachi Rail i Intermodal Telematics (IMT) uzgodniły długoterminowe partnerstwo na zasadach wyłączności, w ramach którego pionierskie czujniki monitorujące IMT zostaną dodane do istniejącej usługi cyfrowego transportu towarowego Hitachi. Umowa pozwoli Hitachi zaoferować firmom kolejowym na całym świecie rozwiązanie, które zapewnia monitorowanie usługi w czasie rzeczywistym w celu poprawy wydajności i bezpieczeństwa.

 

Fot. Intermodal Telematics (IMT)

 

IMT, niezależny dostawca rozwiązań telematycznych z siedzibą w Holandii, jest pionierem w rozwoju cyfrowych czujników monitorujących i rozwiązań telematycznych dla wagonów towarowych i kontenerów. Czujniki weryfikują dokładną lokalizację wagonów, stan załadowania, stan otwarcia/zamknięcia drzwi i luków, temperaturę i ciśnienie ładunku oraz stan zdrowia wózków i zestawów kołowych. Dane są przesyłane do chmury za pośrednictwem zasilanego energią słoneczną urządzenia GPS i umożliwiają monitorowanie stanu pociągu i jego ładunku w czasie rzeczywistym, a także ostrzeganie operatorów o potencjalnych problemach. Partnerstwo umożliwia wykorzystanie analityki AI do optymalizacji wydajności i bezpieczeństwa usług przewozowych klientów na całym świecie.

 

Przykład czujników wchodzących w skład w pełni cyfrowych usług monitorowania
ładunków Hitachi Rail & IMT. źródło: Hitachi Rail

 

Dzięki IMT, Hitachi może teraz dostarczać w pełni rozwinięte rozwiązania telematyczne, które poprawiają niezawodność i wydajność na rynku przewozów towarowych. Technologia ta może zapewnić firmom istotne informacje, których potrzebują, aby skuteczniej kontrolować swoje łańcuchy dostaw i szybciej reagować poprzez odpowiednie interwencje. W sytuacji, gdy globalne łańcuchy dostaw borykały się z poważnymi zakłóceniami przez cały rok 2021 i przewiduje się, że wyzwania te będą się utrzymywać, partnerstwo oferuje większą niezawodność firmom transportującym towary koleją.

Partnerstwo z Intermodal Telematics będzie uzupełnieniem zeszłorocznego zakupu Perpetuum przez Hitachi Rail. Perpetuum, brytyjska firma zajmująca się technologią kolejową, dostarcza Hitachi cyfrowe rozwiązania, które zwiększają niezawodność i wydajność pociągów. Jej zdalne monitorowanie stanu wykrywa pojawiające się uszkodzenia w wózkach pociągów na długo przed tym, jak można je zidentyfikować za pomocą innych środków, zapobiegając w ten sposób awariom, ułatwiając bardziej efektywne cykle konserwacji i zwiększając żywotność kół. W połączeniu z rozwiązaniem IMT, Hitachi będzie teraz w stanie w pełni monitorować pojazdy towarowe w czasie rzeczywistym.