Fabryka wózków Alstom w Mátranovak na Węgrzech rozrasta się - przyjmie pięćdziesięciu pracowników

Fabryka wózków Alstom w Mátranovak na Węgrzech rozrasta się - przyjmie pięćdziesięciu pracowników

31 stycznia 2022 | Źródło: https://iho.hu / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Alstom planuje w tym roku znacznie zwiększyć zatrudnienie, aby sprostać rosnącemu popytowi rynkowemu, zatrudniając pięćdziesięciu pracowników w celu rozbudowy i rozwoju zakładu w Mátranovák na Węgrzech. Grupa, która posiada portfel zamówień o wartości 77,8 mld euro, planuje do 2022 r. zatrudnić 7 500 specjalistów na całym świecie. Oczekuje się, że na nowe stanowiska, głównie w Europie i regionie Azji i Pacyfiku, zgłosi się około 6 000 inżynierów i menedżerów. 1500 nowych praktykantów i techników otrzyma znaczące możliwości rozwoju zawodowego na różnych stanowiskach, głównie w Europie, Ameryce Północnej i Ameryce Łacińskiej. Alstom poszukuje kandydatów w ponad 70 krajach na całym świecie. Planuje także  zwiększyć swoją siłę roboczą w Mátranovak na Węgrzech.

Fot. Alstom

- Naszym celem jest rozwój i zwiększenie mocy produkcyjnych zakładu w Matranovaku w przyszłości i w tym celu dokonujemy obecnie przeglądu naszego planu inwestycyjnego na najbliższe trzy lata, który obejmuje plany znacznego wzrostu zarówno pod względem ilości, jak i działalności. Obecnie je analizujemy, ale już szukamy pięćdziesięciu specjalistów. Kluczem do osiągnięcia tych celów będzie ścisła współpraca z lokalnymi instytucjami edukacyjnymi oraz dostęp naszych partnerów do globalnej sieci innowacji oraz badań i rozwoju Alstom. Dlatego rozpoczęliśmy współpracę z Uniwersytetem w Miszkolcu i lokalnymi ośrodkami szkoleniowymi - powiedział Gáspár Balázs, nowy dyrektor generalny Alstom Transport Hungary Zrt. na Węgrzech, o planach Grupy na Węgrzech.

Rama wózka jest jednym z najważniejszych elementów wagonu kolejowego: to na niej zamontowane są osie, sprężyny i hamulce, dlatego jej jakość ma kluczowe znaczenie dla bezpieczeństwa ruchu kolejowego. Jednostki produkowane w zakładach Alstom w Matranovak są obecnie eksportowane do Niemiec i Francji. Alstom jest również znany na Węgrzech jako dostawca dla BKV: pięćdziesiąt procent floty budapeszteńskiego metra składa się z wyprodukowanych przez grupę zespołów trakcyjnych Metropolis. Alstom dostarczył również autonomiczne pojazdy dla pierwszej w pełni zautomatyzowanej linii metra w Europie Środkowej i Wschodniej - czwartej linii metra w Budapeszcie.