Innowacje pedagogiczne Technikum Kolejowego z Wrocławia przybliżają uczniów do pracy na kolei

Innowacje pedagogiczne Technikum Kolejowego z Wrocławia przybliżają uczniów do pracy na kolei

02 marca 2022 | Źródło: Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Wczoraj i dzisiaj (1 i 2 marca br.) uczniowie Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu, w ramach Innowacji Pedagogicznych "Bezpieczna podróż bezpieczny podróżny" uczestniczyli w kolejnych zajęciach praktycznych realizowanych pod nadzorem kolejarzy - specjalistów zatrudnionych w  PKP Cargo i PKP Intercity. Udział w procesie nauczania zawodu wysoko kwalifikowanych i doświadczonych pracowników spółek kolejowych przybliża młodzież do podjęcia decyzji o pracy na kolei.

Fot. Zespół Szkół Kolejowych we Wrocławiu

W dniu 01.03.2022 r.  zajęcia miały miejsce w Sekcji Eksploatacji Wrocław Brochów, Dolnośląskiego Zakładu "PKP CARGO" S.A. Młodzież z klas kolejowych o kierunku technik transportu kolejowego mogli zapoznać się z zakresem obowiązków pracownika na stanowisku odprawiacza pociągu - dokumentacją techniczna - handlową prowadzoną przez organizatora przewozów. 

 

Zajęcia w Sekcji Eksploatacji Wrocław Brochów, Dolnośląskiego Zakładu "PKP CARGO" S.A.

 

Dodatkowo na torach przyjazdowych Wrocław Brochów, pod nadzorem pracownika PKP CARGO młodzież mogła zapoznać się z procedurą wykonywania próby hamulca (szczegółowej, uproszczonej) zasadą wykonywania oględzin technicznych składu towarowego, a także z dokumentacją techniczną tj. z kartą próby hamulca, w tym również z międzynarodową kartą próby hamulca a także z wykazem składu pociągu R-7.

W dniu dzisiejszym z kolei, w szkole odbyły się zajęcia praktyczne, tym razem z udziałem specjalisty d/s. handlowych z wrocławskiej Sekcji Pasażerskiej Zakładu Zachodniego PKP Intercity S.A w Poznaniu. Uczniowie mogli zapoznać się z procedurami przeprowadzania rozmowy kwalifikacyjnej z kandydatem do pracy w PKP Intercity, w tym w drużynach konduktorskich i innych zespołach pracowniczych. Młodzież próbowała odnależć się  w inscenizacjach nawiązujących do sytuacji, które mogą mieć miejsce w pracy drużyny konduktorskiej na pokładzie pociągu - zasada (procedury) postępowania z podróżnym w różnych sytuacjach życiowych.

 

Zajęcia ze specjalistą d/s. handlowych PKP Intercity.

 

Dyrekcja Zespołu Szkół Logistycznych we Wrocławiu bardzo ceni współpracę z Dyrekcją Zakładu Dolnośląskiego PKP Cargo we Wrocławiu i Dyrekcją Zakładu Zachodniego PKP Intercity w Poznaniu, dzięki którym praktyczne zajęcia prowadzone są przez doświadczonych, wysoko kwalifikowanych pracowników ich wrocławskich sekcji.