Maersk uruchamia zmodernizowaną usługę kolejową Middle Corridor

Maersk uruchamia zmodernizowaną usługę kolejową Middle Corridor

18 maja 2022 | Źródło: Maersk / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

W odpowiedzi na stale zmieniające się potrzeby klientów w zakresie łańcucha dostaw w obecnych wyjątkowych czasach firma Maersk wprowadza nową ofertę połączeń kolejowo-morskich z Azji do Europy przez Azję Środkową. Wyruszając z różnych miejsc w Chinach, nowy serwis A.P. Moller - Maersk (Maersk) łączy Chiny z Europą przez Kazachstan, Azerbejdżan, Gruzję i Rumunię w ciągu około 40 dni.

 

Fot. Maersk

 

"Dążąc do tworzenia sprawnych i kreatywnych rozwiązań dla naszych klientów, ta nowa usługa pojawia się w idealnym momencie, aby pomóc w rozwiązaniu bieżących problemów logistycznych. Wsłuchaliśmy się w głos naszych klientów i opracowaliśmy rozwiązanie, które zapewnia im alternatywne i przyjazne dla środowiska połączenie intermodalne między Azją a Europą. Ponad 90% linii kolejowej Middle Corridor jest zelektryfikowane" - mówi Maia Parlagashvili, Globalny menedżer produktu ds. kolei międzykontynentalnej w Maersk.

Po przekroczeniu granicy w Khorgos między Chinami a Kazachstanem, kontenery docierają koleją do stacji Aktau, gdzie są ładowane na barkę do Baku w Azerbejdżanie. Stamtąd kontenery są transportowane koleją do APM Terminals Poti w Gruzji, gdzie są ładowane na statek dowozowy do Konstancy w Rumunii. Następnie ładunek jest transportowany koleją do różnych miejsc w krajach europejskich.

 

Fot. Maersk

 

Maersk rozpoczął rozwój tej nowej trasy w marcu, a już w kwietniu odbył się pierwszy rejs z Chin, obsługujący klientów z branży lifestylowej, motoryzacyjnej i AGD.

"Korytarz posiada wystarczającą otwartą przepustowość, dzięki czemu nasi klienci mogą wzmocnić odporność swojego łańcucha dostaw, mając do dyspozycji alternatywną trasę do usług morskich i lotniczych." - dodaje Maia Parlagashvili.
 

A.P. Moller - Maersk to zintegrowana firma zajmująca się logistyką kontenerową, której celem jest łączenie i upraszczanie łańcuchów dostaw swoich klientów. Jako światowy lider w dziedzinie usług żeglugowych, firma działa w 130 krajach i zatrudnia około 95 000 osób. Więcej szczegółów można znaleźć na stronie internetowej.