Pilotażowy pociąg LTG Cargo, który pod koniec kwietnia wyjechał na Ukrainę, powrócił na Litwę.

Pilotażowy pociąg LTG Cargo, który pod koniec kwietnia wyjechał na Ukrainę, powrócił na Litwę.

19 maja 2022 | Źródło: LTG Cargo / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dziś rano (19.05.2022r.) pociąg przewożący około 50 kontenerów z ładunkiem dotarł do terminalu intermodalnego w Kownie (KIT). Jest to pierwsza podróż w historii LTG, kiedy ładunek z Ukrainy dotarł na Litwę koleją, omijając Białoruś. Pociąg pilotażowy jechał na torze o rozstawie 1435 mm z KIT przez Polskę do granicy z Ukrainą. Ten pilotażowy rejs okazał się sukcesem, dlatego LTG Cargo będzie przewozić ładunki na nowej trasie na Litwie, a LTG Cargo Polska będzie przewozić ładunki od granicy ukraińsko-polskiej.

 

Fot. LTG Cargo

 

Testowy pociąg "LTG Cargo, spółki transportu towarowego należącej do Grupy Kolei Litewskich (LTG) 27 kwietnia wyruszył z terminalu intermodalnego w Kownie (KIT) na Ukrainę przez Polskę.

W ramach projektu pilotażowego ocenione zostały aspekty technologiczne nowej trasy, terminy przewozu towarów, potencjalne wyzwania logistyczne i ich rozwiązania. 

 

Fot. LTG Cargo

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Rozpoczęła się budowa ostatnich trzech dworców kolejowych w Dolinie Popradu Rozpoczęła się budowa ostatnich trzech dworców kolejowych w Dolinie Popradu
Następny artykuł Funkcjonariusze SOK ujęli sprawców kradzieży sieci trakcyjnej Funkcjonariusze SOK ujęli sprawców kradzieży sieci trakcyjnej