FLEX Bahndienstleistungen zamawia lokomotywę EuroDual Stadlera w European Loc Pool (ELP)

FLEX Bahndienstleistungen zamawia lokomotywę EuroDual Stadlera w European Loc Pool (ELP)

30 lipca 2022 | Źródło: European Loc Pool AG / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Flex Bahndienstleistungen GmbH z Lipska widzi w lokomotywie EuroDual z European Loc Pool (ELP) szansę na przyciągnięcie większej liczby klientów do kolei jako środka transportu poprzez większą elastyczność i zmienność.

 

Fot. European Loc Pool AG

 

EuroDual ma moc do 2,8 MW w trybie diesla i 6,2 MW z sieci trakcyjnej przy sile pociągowej 500kN. Umożliwia pracę na liniach zelektryfikowanych i niezelektryfikowanych, a także w trybie ostatniej mili i manewrowym, co czyni go odpowiedzią na potrzeby przewozów ciężkich, w tym przewozów ostatniej mili do miejsc przeznaczenia poza obszarami metropolitalnymi. EuroDual oferuje również Flexowi i jego klientom kompletne rozwiązanie dla nowych i spotowych transportów. 

"Filozofią Flex Bahndienstleistungen jest sprostanie pilnie potrzebnemu zwrotowi w energetyce i transporcie poprzez inwestycje w innowacyjne i zrównoważone maszyny. Oprócz tego bardzo ważnego punktu, EuroDual firmy ELP oferuje FLEX elastyczność, która pozwala na szybkie radzenie sobie z zakłóceniami w ruchu kolejowym z powodu robót drogowych i zamknięć"- mówi Kai Anger, dyrektor zarządzający Flex.  

European Loc Pool AG (ELP) cieszy się, że może zaoferować swoim klientom produkt i usługę, które motywują przedsiębiorstwa do długoterminowego inwestowania w zrównoważony rozwój, a jednocześnie zyskują na sile i elastyczności. Sytuacja korzystna dla użytkowników i środowiska. 

Lokomotywa zostanie przekazana do Flexa w czerwcu 2023 roku. W tym celu ELP organizuje zarówno szkolenia maszynistów lokomotyw, jak i kompletne oklejenie lokomotywy, które to usługi są zawarte w ofercie.