Rail Cargo Hungaria oferuje nowe rozwiązania intermodalne dla ukraińskiego eksportu i importu

Rail Cargo Hungaria oferuje nowe rozwiązania intermodalne dla ukraińskiego eksportu i importu

19 września 2022 | Źródło: https://iho.hu / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Ukraińskie kontenery nie mogą być wysyłane z zablokowanych portów Morza Czarnego, stąd też Rail Cargo Operator - Hungaria otworzyło nowe trasy, nie wykorzystywane wcześniej w tym handlu, aby dostarczać ukraińskie kontenery do portów adriatyckich.

 

 

Fot. Raile Cargo Hungaria

 

Rail Cargo Operator - Hungaria (RCO-HU) zapewnia efektywne rozwiązania intermodalne dla ukraińskich produktów rolnych tak by mogły dotrzeć na swoje rynki. Od kwietnia pociągi zarządzane przez spółkę przewiozły łącznie 2050 TEU z Ukrainy przez stację graniczną Eperjeske i Rail Cargo Terminal - BILK w Budapeszcie do portów Koper i Triest, skąd ukraiński towar jest transportowany statkami do różnych zamorskich miejsc przeznaczenia. Z tych portów pociągi spółki transportują również puste kontenery z powrotem na Ukrainę, które są niezbędne do zagwarantowania ciągłości przepływu ładunków. Pociągi intermodalne zarządzane przez RCO-HU kursują również bezpośrednio z kraju do Koper, transportując od połowy kwietnia około 170 TEU.

W ostatnim czasie rozpoczął się także ruch kontenerowy na Ukrainę z Dalekiego Wschodu. RCO-HU zbudowało nową trasę transportową dla ukraińskich operatorów, którzy wcześniej transportowali swój import morski przez Odessę i Gdańsk. Teraz towary niezbędne dla ukraińskiej gospodarki są transportowane za pośrednictwem węgierskiej spółki na Ukrainę z portów adriatyckich przez RCT-BILK w Budapeszcie oraz przez Záhony i Kisdobry.

 

Fot.  Rail Cargo Hungaria