Koszmarny wypadek na przejeździe drogowo - kolejowym w okolicach Błądzimia (kujawsko-pomorskie).

Koszmarny wypadek na przejeździe drogowo - kolejowym w okolicach Błądzimia (kujawsko-pomorskie).

06 października 2022 | Źródło: Nowe Świecie / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Dzisiaj (6 października) o godz. 7.30 służby ratunkowe zostały powiadomione o tragicznym wypadku na przejeździe kolejowym na granicy dwóch powiatów,: świeckiego i tucholskiego, w okolicach Błądzimia (gm. Lniano - województwo kujawsko-pomorskie). Pod pociąg spółki Arriva RP jadący w relacji Chojnice - Bydgoszcz Główna, wjechał samochód marki Volkswagen Polo kierowany przez mężczyznę w podeszłym wieku. Kierowca zginął na miejscu.

Fot. KP PSP w Tucholi

 

- Pasażerom i obsłudze pociągu nic się nie stało - poiinformował Przemysław Zieliński z zespołu prasowego PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. - Ruch pociągów na szlaku Wierzchucin - Seroc został czasowo wstrzymany. Przewoźnik Arriva RP Sp. z o.o. wprowadził zastępczą komunikację autobusową. Podróżni na stacjach i przystankach byli informowani o zmianach w komunikacji.

 

 

- Samochód, w który uderzył pociąg to Volkswagen Polo z tablicami rejestracyjnymi z powiatu tucholskiego - powiedział bryg. Arkadiusz Kroll  z KP PSP w Tucholi.  - Autem kierował mężczyzna w podeszłym wieku. W wyniku wypadku jednowagonowy pociąg częściowo wypadł z torów. Przejazd drogowo - kolejowy na szlaku Wierzchucin - Seroc był zabezpieczony półrogatkami.

 

 

 

Autorzy zdjęć: Mirosław Januszewski, Dawid Śliżewski.