LTG Cargo Polska zakupiło swoją pierwszą lokomotywę!

LTG Cargo Polska zakupiło swoją pierwszą lokomotywę!

26 października 2022 | Źródło: LTG Cargo Polska / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Nowo zakupiona lokomotywa M62M pozwoli spółce na zwiększenie zdolności przewozowej na liniach niezelektryfikowanych, w tym na realizację coraz większej liczby przewozów w ramach kontraktu z polskim producentem drobiu "Cedrob".

Fot. LTG Cargo Polska

 

Zakupiona lokomotywa M62M, dzięki wprowadzonym modyfikacjom w stosunku do pierwotnej wersji, posiada znacznie lepsze parametry, w tym: 

  • zwiększoną moc,
  • większy zapas paliwa zwiększający zasięg lokomotywy pomiędzy tankowaniami,
  • zmniejszenie zużycia paliwa. 

Dotychczas lokomotywy wykorzystywane w działalności LTG Cargo Polska były wynajmowane od partnerów w Polsce. LTG Cargo Polska podpisało umowę z Rail Polska na zakup dwóch lokomotyw M62M, które są po generalnym remoncie i modernizacji, wykonanym również przez Rail Polska. Druga lokomotywa ma trafić do powstaqjącej floty LTG Cargo Polska pod koniec lutego 2023 roku. 

 

. Nowozakupiona lokomotywa. Fot. LTG Cargo Polska

 

Spółka „LTG Cargo Polska”, która jest oddziałem „LTG Cargo”, przedsiębiorstwa transportu towarowego Grupy „Lietuvos geležinkeliai” - rozpoczyna świadczenie usług transportowych dla firmy „Cedrob”, która jest jednym z największych polskich producentów mięsa drobiowego. „LTG Cargo Polska” zrealizuje do 20 pociągów miesięcznie do transportu w obie strony na terenie Polski, głównie z Gdyni i innych polskich miast.

Przewoźnik udostępni trzy lokomotywy oraz 1-2 zestawy wagonowe z taboru spółki, a ładunki będą przewożone na platformach firmy „Cedrob” i w jej kontenerach. „LTG Cargo Polska” przewiduje, że transportowanych będzie do 25 tysięcy ton produktów „Cedrob” miesięcznie na różnych trasach.

Spółka „LTG Cargo Polska”, rozpoczęła działalność w Polsce w 2020 roku i pozyskała do tej pory około 40 klientów w Polsce na swoje usługi transportu i spedycji towarów. Firma zatrudnia obecnie 70 osób, potrajając liczbę pracowników na początku 2022 r. Na początku września spółka „LTG Cargo Polska” otworzyła swoje drugie biuro w Polsce - w Katowicach, a także rozpoczęła przewóz towarów dla polskiej firmy logistycznej “Laconi International” na trasie w Polsce, z Gdańska do Sławkowa.