Połączenie kolejowe z Kijowa do Chersonia przywrócone

Połączenie kolejowe z Kijowa do Chersonia przywrócone

19 listopada 2022 | Źródło: https://bahnblogstelle.com / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Po raz pierwszy od dobrych ośmiu miesięcy pociąg z Kijowa dotarł do południowo ukraińskiego miasta Chersoń, które dopiero niedawno zostało wyzwolone od rosyjskich okupantów.

 

Fot. bahnblogstelle.com / Ukrainian News

 

Łącznie 200 pasażerów otrzymało bilety pod hasłem "Do zwycięstwa" - podały ukraińskie media. Siedem wagonów zostało kolorowo pomalowanych przez artystów w ramach projektu "Pociąg do zwycięstwa". Na stacji setki gapiów witały przyjazd specjalnego pociągu w sobotę ukraińskimi flagami narodowymi i głośnymi wiwatami.

Połączenie kolejowe między miastem stołecznym Kijowem a Chersoniem zostało przerwane zaraz po rozpoczęciu wojny 24 lutego w wyniku inwazji żołnierzy rosyjskich. Region Dniepru dopiero niedawno został wyzwolony po tym, jak ukraińskie wojsko zmusiło rosyjskich okupantów do wycofania się za rzekę.

Pociągi w Ukrainie jeżdżą wolno, ale w dużej mierze punktualnie i niezawodnie mimo wojny. Funkcjonująca kolej jest jedną z sił trzymających w kupie atakowany kraj.

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł 1 na 2 Belgów mieszka mniej niż dwa kilometry od stacji kolejowej. 1 na 2 Belgów mieszka mniej niż dwa kilometry od stacji kolejowej.
Następny artykuł Rząd belgijski dąży do uczynienia z Brukseli "międzynarodowego węzła kolejowego". Rząd belgijski dąży do uczynienia z Brukseli "międzynarodowego węzła kolejowego".