Rail Cargo Logistics odbiera 200 nowych wagonów do przewozu zboża od Ermewy

Rail Cargo Logistics odbiera 200 nowych wagonów do przewozu zboża od Ermewy

28 listopada 2022 | Źródło: railtarget.cz / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Pod koniec października Ermewa przekazała firmie Rail Cargo Logistics GmbH pierwsze 25 nowo wyprodukowanych wagonów do przewozu zboża, a do końca 2023 r. dostarczy kolejne 175 wagonów. Jako lider rynku w transporcie zboża w Europie Środkowej i Południowo-Wschodniej, Rail Cargo Logistics stawia na ekspansję z firmą Ermewa, europejskim liderem w dziedzinie wynajmu wagonów do przewozu zboża.

Zdjęcie ilustracyjne. Fot. railtarget.eu

 

Ermewa powiększa w ten sposób swoją dotychczasową flotę 5 700 wagonów w tym segmencie, która w najbliższych latach będzie się dalej rozrastać. Ermewa zamówiła już ponad 1000 nowych wagonów zbożowych o różnej pojemności, które w ciągu najbliższych dwóch lat doda do swojej floty, aby zoptymalizować transport różnych rodzajów zboża.

Dwieście nowo dostarczonych wagonów zbożowych należy do typu Tagnpps i ma pojemność ładunkową 95 m³ przy nośności 69,7 t, wysoki poziom bezpieczeństwa i dużą wytrzymałość. Wszystkie są wyposażone w komponenty, które są przyszłościowe. Obejmują one wyposażenie GPS oraz możliwość konwersji na cyfrowy sprzęg automatyczny (DAC). Dzięki swojej konstrukcji wagon idealnie nadaje się do transportu różnych produktów rolnych w całej Europie.

Zarówno Ermewa, jak i Rail Cargo Logistics zdobyły już doskonałe doświadczenie z tym typem wagonów do przewozu zboża. Oferuje szereg zalet: zoptymalizowany dach i luki do przechowywania produktów, ergonomiczne otwieranie dachu z kołami umieszczonymi na poziomie podłoża oraz tylko dwie operacje rozładunku wagonu. Dodatkowo na dach nie można wejść po drabinie, więc nie ma już ryzyka porażenia prądem czy upadku.

"Wynajem wysokowydajnych pojazdów nowej konstrukcji Ermewa jest częścią strategii wzrostu, którą Rail Cargo Logistics realizuje w sektorze transportu zboża" - mówi Reinhold Pölzl, Business Unit Manager w Rail Cargo Logistics. - "W najbliższej przyszłości wagony będą wykorzystywane m.in. do obsługi mostu lądowego Green Belt". Dzięki tej inicjatywie ukraińskie zboże może być transportowane koleją na europejskie zaplecze. Część ze 175 wagonów, które zostaną dostarczone w przyszłym roku, trafi bezpośrednio do czeskiej spółki-córki RCL i zostanie włączona do floty Rail Cargo Logistics s.r.o.

Grupa Ermewa jest jednym z wiodących graczy w branży wynajmu wagonów towarowych i intermodalnych oraz kontenerów-cystern na świecie. Jako taka, Ermewa Group specjalizuje się w projektowaniu, optymalizacji, finansowaniu i zarządzaniu aktywami strategicznymi dla globalnego łańcucha dostaw, oferując klientom bezpieczne, efektywne kosztowo i przyjazne środowisku rozwiązania.

 

 

PODZIEL SIĘ
Poprzedni artykuł Laude Intermodal Solution wyróżnione jako innowacyjne rozwiązanie dla przewozów intermodalnych. Laude Intermodal Solution wyróżnione jako innowacyjne rozwiązanie dla przewozów intermodalnych.
Następny artykuł Dwa nowe dworce Świdnik Miasto i Kanie już otwarte! Dwa nowe dworce Świdnik Miasto i Kanie już otwarte!