Rail Cargo Logistic wzmacnia swoją flotę o 50 nowych wagonów zbożowych (Tagnpps 95 m3) od Ermewa

Rail Cargo Logistic wzmacnia swoją flotę o 50 nowych wagonów zbożowych (Tagnpps 95 m3) od Ermewa

20 marca 2024 | Źródło: Ermewa / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Ermewa osiąga dalszy wzrost dla swojego klienta  Rail Cargo Logistic s.r.o., spółki zależnej Rail Cargo Austria, z dostawą  50 wagonów zbożowych. Zupełnie nowe wagony, zbudowane przez Tatravagonka Poprad,  zostały dostarczone zaraz po wyprodukowaniu do RCL - pierwsza partia w grudniu, pozostałe w lutym. Wagony będą używane przez RCL  w całej Europie, od Bałkanów po północne Niemcy. Specjalnie  zaprojektowane do transportu wrażliwych na wilgoć produktów rolnych, takich jak  ziarno i podobne produkty luzem, te wagony Tagnpps o pojemności 95 m3 są wyposażone w zabezpieczenia  ochronne, takie jak otwierany dach i czterosegmentowe klapy do rozładunku.  Wszystkie wagony są wyposażone w urządzenia GPS.

 

Fot. Ermewa

 

"Jesteśmy wdzięczni za współpracę z takim partnerem biznesowym jak Ermewa, umożliwiając nam  nabycie tak poszukiwanych wagonów, które odgrywają kluczową rolę w rozwoju naszego  strategicznego rozwoju i umacniania naszej pozycji rynkowej. Nasza wzajemna  współpraca znacząco przyczynia się do naszego ciągłego rozwoju", mówi  Pavel Fojtik, dyrektor generalny Rail Cargo Logistic s.r.o.

"Cieszymy się zaufaniem i długoletnią współpracą z Rail Cargo Logistics  i cieszymy się, że możemy dostarczać im i ich spółkom dużą flotę  różnych typów wagonów. Fakt, że RCL wybrało nas jako dostawcę wagonów do przewozu zboża sprawia, że jesteśmy szczególnie dumni", stwierdza Bernard  Hoffman, kierownik sprzedaży Ermewas w regionie DACH.

O Rail Cargo Logistics
Rail Cargo Logistics s.r.o., z siedzibą w Brnie, w Republice Czeskiej, jest  międzynarodową spedycją kolejową specjalizującą się w logistyce transportu produktów rolnych za pośrednictwem pociągów. Ich podstawowe usługi obejmują dodatkowe wsparcie logistyczne. Jako spółka zależna Rail Cargo Group, członka OBB i drugiego co do wielkości dostawcy logistyki kolejowych przewozów towarowych w Europie, zatrudniająca 5 877 pracowników, firma jest w stanie obsługiwać 1 230 pociągów każdego dnia. 

O firmie Ermewa:
Ermewa jest europejskim liderem w leasingu wagonów kolejowych. Firma zapewnia również  konserwację, naprawy i eksploatację poprzez swoją europejską sieć  certyfikowanych warsztatów i partnerów. Obsługuje wszystkie segmenty rynku dzięki  45 000 wagonów, przeznaczonych do transportu niebezpiecznych  płynnych, gazowych, masowych i zróżnicowanych ładunków drobnicowych, w tym żywności i produktów niespożywczych. Z siecią 18 biur w Europie, Ermewa zapewnia firmom przemysłowym, przedsiębiorstwom kolejowym i spedytorom przedsiębiorstwom przemysłowym, przedsiębiorstwom kolejowym i spedytorom szereg  ponad 120 różnych typów wagonów.
Firma posiada certyfikat ECM (Entity in Charge of Maintenance) od 2010 roku. Posiada certyfikat EcoVadis (złoty medal) za działania CSR.  wyniki. Ermewa jest spółką zależną Streem, jednego z wiodących światowych graczy w branży leasingu wagonów towarowych i cystern.