Swissterminal stawia na bezpośrednie połączenia z Rotterdamem i Antwerpią

Swissterminal stawia na bezpośrednie połączenia z Rotterdamem i Antwerpią

07 stycznia 2023 | Źródło: Swissterminal / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Branża transportowa w Europie działa w trudniejszych warunkach. Swissterminal stawia na niezawodność, trwałość i bezpośrednie połączenia z europejskimi portami zachodnimi. Od 2023 roku szwajcarski pociąg będzie kursował bezpośrednio między Szwajcarią a Rotterdamem kilka razy w tygodniu. Dla klientów z Frenkendorf i Niederglatt dostępne będą trzy przejazdy w tygodniu w obie strony. Jednocześnie Swissterminal rozszerza swoje usługi do Antwerpii. Koleje szwajcarskie oferują obecnie cztery połączenia w tygodniu w obie strony z Frenkendorf i dwa połączenia w tygodniu w obie strony z Niederglatt.

 

Fot. Swissterminal

 

Branża transportowa w Europie działa w trudniejszych warunkach. Sytuacja geopolityczna, brak wykwalifikowanych pracowników oraz problemy infrastrukturalne na niemieckiej sieci kolejowej sprawiły, że rok w transporcie towarowym był burzliwy.

Swissterminal chce zapewnić szwajcarskim pociągom jak największą stabilność rozkładu jazdy i szybkie połączenia między zapleczem a portami dalekomorskimi. "Nawet niewielkie opóźnienia mogą prowadzić do gwałtownego wzrostu kosztów produkcji dla naszych klientów" - mówi Roman Mayer, prezes Swissterminal.

Aby łańcuchy transportowe były bardziej wytrzymałe i odporne, Swissterminal stawia na bezpośrednie połączenia i rozbudowę rozkładu jazdy. W nadchodzącym roku kilka razy w tygodniu będzie kursował pociąg ze Szwajcarii bezpośrednio do Rotterdamu. Jednocześnie firma rozszerza swój rozkład jazdy do Antwerpii.

Od 1 stycznia 2023 r. klienci Swissterminalu mają dostęp do trzech cotygodniowych połączeń w obie strony z Frenkendorfu do Rotterdamu i Niederglatt do Rotterdamu. Bezpośrednie połączenie między Frenkendorfem a Antwerpią będzie realizowane cztery razy w tygodniu, a połączenie z / do Niederglatt dwa razy w tygodniu.

Swissterminal wraz ze swoim partnerem DP World organizuje przeładunki z obsługiwanych terminali Rotterdam World Gateway i Antwerp Gateway, a także transport od pierwszej do ostatniej mili w Szwajcarii, w zależności od wymagań klienta.

"Tym samym oferujemy naszym klientom ze Szwajcarii kompleksowe rozwiązanie od fabryki do europejskich portów zachodnich. Dzięki mniejszej liczbie interfejsów można zaoszczędzić cenne zasoby. Stawiamy na niezawodność, jakość i zrównoważony rozwój" - mówi Mayer.