DB Schenker otworzył nowy terminal w Toruniu

DB Schenker otworzył nowy terminal w Toruniu

05 kwietnia 2023 | Źródło: DB Schenker
PODZIEL SIĘ

Większe możliwości operacyjne firmy dzięki nowej inwestycji • Więcej regularnych połączeń w sieci DB Schenker • Standardy ekologiczne i bezpieczne operacje logistyczne

Fot. DB Schenker

 

Warszawa, 5 kwietnia 2023: DB Schenker do swojej sieci, złożonej dotychczas z 17 terminali na terenie Polski, dodaje 18. terminal. Nowy obiekt to inwestycja warta ponad 50 mln zł. Zlokalizowany jest w Toruniu, przy ul. Przelot 74 w strefie inwestycyjno-logistycznej Toruń Wschód. Na działce liczącej blisko 41 tys. m2 powstała hala przeładunkowa o powierzchni operacyjnej ponad 4800 m2 i nowoczesne biuro z zapleczem socjalno-sanitarnym dla pracowników i dostawców, które stanowi dodatkowe 660 m2. Terminal wyposażony jest

w 54 doki dla pojazdów ciężarowych oraz specjalną rampę, służącą do ich odśnieżania. Dodatkowo, na terenie obiektu znajduje się stacja ładowania samochodów elektrycznych. 

 

Fot. DB Schenker 

 

Rozwój sieci logistycznej DB Schenker w Polsce

Ostatnie inwestycje w infrastrukturę DB Schenker w Polsce oznaczały wymianę istniejących obiektów na nowoczesne, ekologiczne budynki w ramach sieci 17 terminali. Inwestycja w Toruniu dodaje do niej kolejny element. Jej rozwój o 18-ty terminal wiąże się z uruchomieniem kilkunastu dodatkowych, codziennych połączeń pomiędzy Toruniem i najważniejszymi miastami na terenie kraju.

„Dodatkowy terminal zwiększa możliwości operacyjne firmy, ale też stwarza szanse na rozwój biznesu naszych klientów. Jeszcze bardziej zwiększamy częstotliwość połączeń w naszej sieci i skracamy logistyczny dystans pomiędzy nadawcami i odbiorcami przesyłek” – mówi Przemysław Jastrzębski, Szef oddziałów DB Schenker w Toruniu i Bydgoszczy.

„Nasze terminale w Polsce stanowią ważną część najsilniejszej europejskiej sieci 430 terminali DB Schenker, powiązanych ze sobą regularnymi liniami samochodowymi. Terminal w Toruniu obsłuży więc nie tylko towary firm z regionu Kujaw i Mazowsza, ale całej Polski, jak również klientów funkcjonujących na rynkach międzynarodowych” – powiedział Władysław Kiczak, VP Head of Land Cluster Northeast Europe.

Obiekt zlokalizowany jest tuż przy węźle Lubicz autostrady A1. Znajduje się w pobliżu głównych szlaków komunikacyjnych, z dogodnym połączeniem praktycznie w każdym kierunku, co ma wpływ na sprawne i niezakłócone dostawy towarów. 

 

Fot. DB Schenker 

 

Zrównoważony budynek

Wybudowany we współpracy z Panattoni, toruński terminal DB Schenker zapewnia najwyższą jakość obsługi oraz bezpieczne operacje zarówno w hali, jak i na placu manewrowym. Został wyposażony np. w zintegrowany system sygnalizacji świetlnej, obejmujący rampę i doki, aby wzmocnić bezpieczeństwo przy rozładunku czy załadunku przesyłek.

To nowoczesny, doświetlony światłem dziennym budynek, stworzony w zgodzie z zasadami ergonomii oraz tak, aby w jak najmniejszym stopniu oddziaływał na środowisko naturalne. Uwzględniono w nim rozwiązania oszczędzające wodę czy np. energooszczędne, automatyczne oświetlenie LED. Terminal wyposażony jest w nowoczesny system BMS (Building Management System), pozwalający na sprawne monitorowanie i zarządzanie zasobami energii. Budynek powstawał zgodnie z zasadami BREEAM i jest obecnie w trakcie certyfikacji. Nie licząc kierowców – dostawców firmy – pracować będą tam 53 osoby.

O DB Schenker

Zatrudniając około 76 100 pracowników w ponad 1 850 lokalizacjach w 130 krajach, DB Schenker jest jednym z wiodących dostawców usług logistycznych na świecie. Firma świadczy usługi transportu lądowego, lotniczego i oceanicznego, oferuje także oferuje kompleksowe rozwiązania w zakresie logistyki i zarządzania globalnym łańcuchem dostaw z jednego źródła. Aby osiągnąć swój ambitny cel neutralności klimatycznej do 2040 roku, dostawca usług logistycznych stale inwestuje w innowacyjne rozwiązania transportowe, odnawialne źródła energii i produkty neutralne pod względem emisji dwutlenku węgla dla swoich klientów.