Alpha Trains cieszy się na kontynuację udanego partnerstwa z Alstom

Alpha Trains cieszy się na kontynuację udanego partnerstwa z Alstom

09 maja 2023 | Źródło: Alpha Trains
PODZIEL SIĘ

Alpha Trains, wiodąca firma leasingowa lokomotyw i pociągów w Europie, z dumą ogłasza, że osiągnęła znaczący kamień milowy w swoim partnerstwie z Alstom. W ramach globalnej umowy serwisowej podpisanej w październiku 2021 roku, setna lokomotywa została właśnie zaoferowana w pełnym pakiecie serwisowym, co świadczy o imponującym sukcesie i efektywności ich współpracy.

 

Alpha Trains cieszy się na kontynuację udanego partnerstwa z Alstom
Fot. Alpha Trains

 

Długoterminowa umowa, która obejmuje utrzymanie lokomotyw na zasadzie pełnej obsługi w kilku krajach w całej Europie, rozpoczęła się od 50 lokomotyw w 2021 roku i wzrosła do 100 w ciągu niespełna dwóch lat. Wysoki poziom wydajności i jakości utrzymania oferowany przez Alstom doprowadził do rozszerzenia umowy, umożliwiając Alpha Trains oferowanie wysoce niezawodnej floty lokomotyw Traxx w Europie Zachodniej i Środkowej.    

Obecnie dobrze wyposażone i doświadczone zakłady Alstom w Brugii (Belgia), Rotterdamie (Holandia), Kassel (Niemcy) oraz w składach utrzymania wzdłuż głównych korytarzy przyczyniają się do utrzymania tych lokomotyw.

Fernando Pérez, tymczasowy dyrektor generalny Grupy Alpha Trains, stwierdził: "Szybki wzrost liczby lokomotyw utrzymywanych w ramach Global Service Agreement dowodzi wysokiej jakości usług Alstom. W Alpha Trains staramy się znaleźć najlepsze rozwiązania dla naszych klientów, a to partnerstwo pozwala nam zapewnić większą niezawodność, dostępność i elastyczność w całej Europie dzięki konserwacji prewencyjnej i naprawczej".

Partnerstwo pomiędzy Alpha Trains i Alstom odzwierciedla ich wspólne zaangażowanie w dostarczanie zrównoważonych i wydajnych rozwiązań transportowych dla Europy. Poprzez ciągłą poprawę wydajności i niezawodności lokomotyw Traxx, firmy przyczyniają się do przesunięcia modalnego z dróg na kolej i zmniejszenia emisji gazów cieplarnianych.

Alpha Trains liczy na kontynuację udanego partnerstwa z Alstom, zapewniając swoim klientom najwyższej jakości usługi serwisowe w nadchodzących latach. Dzięki dużej sieci utrzymania w Europie, Alstom posiada wszelkie atuty, aby towarzyszyć tej strategii.

O Alpha Trains

Alpha Trains jest wiodącym leasingodawcą taboru kolejowego w Europie. W biurach w Luksemburgu, Antwerpii, Kolonii, Madrycie, Paryżu i Warszawie pracuje 130 pracowników z 17 krajów. Alpha Trains jest właścicielem ponad 950 lokomotyw i pociągów pasażerskich i oferuje dostosowane do potrzeb rozwiązania leasingowe, kompleksowe know-how w zakresie utrzymania i napraw pojazdów, a także wieloletnie doświadczenie w finansowaniu nowych projektów. Flota Alpha Trains jest w użyciu u wielu publicznych i prywatnych operatorów w 22 krajach Europy. Udziałowcami Alpha Trains są APG, Arcus European Trains, PGGM i Swiss Life.