Przemówienie Hitlera zamiast informacji i komunikatów dla pasażerów w pociągu ÖBB

Przemówienie Hitlera zamiast informacji i komunikatów dla pasażerów w pociągu ÖBB

16 maja 2023 | Źródło: https://bahnblogstelle.com / Kurier Kolejowy
PODZIEL SIĘ

Fragmenty przemówienia Adolfa Hitlera wydobywające się z głośników zostały usłyszane przez pasażerów jadących w pociągu ekspresowym Austriackich Kolei Federalnych (ÖBB).

 

 

Fot. pl.wikipedia.org

 

Zamiast zwykłych ogłoszeń, narodowo-socjalistyczne frazy, takie jak okrzyk "Heil Hitler" i kilka wezwań "Sieg Heil" zaskoczyły pasażerów, rzecznik ÖBB potwierdził w poniedziałek, zgodnie z raportem w gazecie Der Standard. Według dotychczasowych ustaleń dwóm podejrzanym udało się za pomocą klucza uzyskać dostęp do jednego z interkomów w wagonach i położyć telefon komórkowy z nagraniem obok mikrofonu - podano. "Ponadto wszystko było odtwarzane bardzo głośno. To było naprawdę nieprzyjemne i niepokojące" - kontynuował rzecznik.

Zarzuty zostały postawione dwóm podejrzanym, którzy byli wyraźnie widoczni na nagraniu wideo, gdy wysiadali z pociągu w Wiedniu. Nie wiadomo, w jaki sposób weszli w posiadanie klucza, ale można wykluczyć, że byli pracownikami ÖBB, powiedział rzecznik. "Jest to standardowy klucz używany w całej Europie, których jest prawdopodobnie kilkadziesiąt tysięcy". Był to trzeci tego typu incydent na linii St. Pölten-Wiedeń w ciągu kilku dni. W pozostałych przypadkach odtwarzane były piosenki dla dzieci. W ostatnim przypadku przez około osiem minut w Internecie można było usłyszeć kompilację zwykłego głosu informacyjnego, piosenek dla dzieci i fraz Hitlera.