Drugi peron przy przystanku Poznań Junikowo

Drugi peron przy przystanku Poznań Junikowo

07 czerwca 2023 | Źródło: poznan.pl
PODZIEL SIĘ

Od wtorku, 6 czerwca regularny ruch pociągów poprowadzony zostanie wiaduktem po stronie Plewisk, który powstał w ramach węzła Grunwaldzka. Oznacza to, że pasażerowie wsiadający do pociągu jadącego w stronę Poznania czy też wysiadający z niego, będą korzystać z docelowego peronu przy przystanku Poznań Junikowo.

 

Fot. Poznań.pl

 

Pod koniec maja odbyły się testy obciążeniowe wiaduktu pod torem nr 2 na szlaku Palędzie-Poznań Górczyn. To drugi wiadukt będący elementem bezkolizyjnego przejazdu pod torami kolejowymi, pierwszym pociągi jeżdżą od listopada. Do tej pory ruch odbywał się jednym torem w obu kierunkach. Próby obciążeniowe wiaduktu po stronie Plewisk przebiegły pozytywnie, co po procedurze odbiorów pozwala na wznowienie ruchu pociągów po obu torach. Pierwsze będą mogły wjechać na nowy wiadukt w nocy z 5 na 6 czerwca (o północy). 

 

Fot. Poznań.pl 

 

Pociągi jadące w kierunku centrum Poznania będą się zatrzymywać przy peronie nr 2, tzn. po stronie Plewisk. Będzie można dojść tam od skrzyżowania ul. Grunwaldzkiej i Wołczyńskiej. Do tej pory możliwe było dojście wyłącznie w kierunku osiedla. Peron, który jest elementem węzła przesiadkowego, został wyposażony w wiatę chroniącą przed deszczem. Docelowo zatrzymywał będzie się tu także autobus, co umożliwi przesiadki typu "drzwi w drzwi".

W okolicy nadal toczyć się będą prace budowlane, dlatego należy zachować ostrożność i poruszać się wyznaczonymi trasami. 

 

Fot. Poznań.pl